Täpsemad ennustajad said toimetuses auhinnad kätte

Venemaal toimunud jalgpalli MM-võistluste puhul korraldatud ajalehe Vooremaa ennustusvõistlusele tõmmati eile joon alla. 33 ennustaja seast jagasid esikohta Tauno Kaasik ja Arvi Kukk, kes ainsatena pakkusid maailmameistriks Prantsusmaad.


Toimetuses olid kohal Tauno Kaasik, kolmanda koha saanud Ilmar Piirson ja neljandat kohta jaganud Kristi Kundla ning Kalju Meibaum. Esikohta jaganud Arvi Kukk viibib hetkel Soomes. Auhinnasaajatele anti üle MM-võistluste ja Vooremaa toimetuse meened.

Kõigi puhul on tegemist kogenud ennustajatega, kes löövad aastaid kaasa Onu Uno ennustusvõistlustel. „Mina olen seal korra jõudnud ka kolmandale kohale,” tunnistas Tartus elav Kristi Kundla. Ka Piirson on enda sõnul parimal juhul olnud kolmas.

Kõigi eelpool nimetatud ennustajate n-ö vaimne juht Meibaum ütles, et tema osaleb ennustusvõistlustel alates 1994. aastast. „Parimal juhul olen seitsmes olnud. Aga 1996. aastal Vooremaa poolt korraldatud ennustusvõistlusel olin kolmas,” rääkis Kalju Meibaum ja võttis sõnade kinnituseks kotist välja toonase auhinna: maakonnalehe Vooremaa T-särgi.

Kalju Meibaum julgustas osalema

„Olen seda hästi hoidnud ja nüüd võin särgi toimetusele tagasi kinkida. Pange muuseumi,” lausus peatoimetaja Tiit Läänele särgi andnud Meibaum, kes ärgitas nüüdki kaaslasi ennustusvõistlusel osalema.

„Ostsin lehti juurde ja andsin sõpradele teada, et on selline võimalus ennustusvõistlusel kaasa lüüa,” tunnistas Meibaum. Ka Piirson sõnas, et tema kuulis ennustusvõistlusest tänaval jalutades just Kalju käest.

„Mina andsin tegelikult sellest esimesena Kaljule teada, sest mul käib Vooremaa kodus,” märkis võidumees Kaasik. Järelikult on kasulik lehte koju tellida.

Ennustusvõistluse esikohta jaganud Kaasik ja Kukk olid ka ainsad, kes ennustasid maailmameistriks Prantsusmaad. Finaalivastase Horvaatia edu ei pakkunud näiteks keegi. Suhteliselt palju täpseid ennustajaid oli viimasel küsimusel, mitu väravat lööb turniiri resultatiivseim mängija. Kergete killast oli ka esimene küsimus, kuidas lõpeb turniiri avamäng Venemaa ja Saudi Araabia vahel.

Kõige raskem küsimus oli aga teine, mis andis ennustusvõistlusel ka nulliringi. Nimelt ei osanud keegi ette näha tiitlikaitsja Saksamaa viimast kohta alagrupiturniiril.

Saksa krahhi ei ennustatud

„No kes seda võis arvata,” ütles Kalju Meibaum. Kalju ja Ilmar olid need mehed, kes eranditult kõik mängud ära vaatasid. „Huvitav oli, aga tulemused pöörati pea peale,” lausus Ilmar Piirson.

Rääkides oma lemmikutest ja soosikutest, ütles Kristi Kundla, et tema hoidis kõige enam pöialt Islandile. „Teadsin muidugi, et väga kaugele nad turniiril siiski jõuda ei saa. Prantsusmaa võit oli minu jaoks aga üllatus. Mängijatest hindan kõige kõrgemalt Ronaldot, kuid aastate jooksul on mulle enim muljet avaldanud Zidane.”

Võidumees Tauno ütles, et tema hoidis pöialt Prantsusmaale ja ka Belgiale. Kalju Meibaumi jalgpallisoosikutel Saksamaal ja Itaalial läks kehvasti, viimane ei pääsenud üldse turniirilegi. Aga elas ta kaasa Inglismaa meeskonnale. Endine tuntud jalgpalli- ja hokimees Ilmar Piirson seevastu ütles, et temal meeskondade seas kindlat eelistust pole.

Kõik auhinnatud olid seda meelt, et ennustusvõistlusi tasuks Vooremaa toimetusel ka edaspidi korraldada. Siis kasvab kindlasti ka osalejate arv.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus