Tapikul tuleb kõrvitsapidu

Praegu on Põltsamaa Felixis käimas hoogne kõrvitsategu. Ettevõtte üks ammuseid koostööpartnereid on Rehemäe talu Tapikul. Nüüd on Tapiku Külade Seltsi juhatuse liikmed ja mõned aktiivsemad külaelanikud otsustanud seal oktoobrikuu viimasel laupäeval, 27. oktoobril korraldada uhke kõrvitsapeo ehk Halloweeni festivali.

Tapiku külaelu eestvedaja ja külade seltsi juhatuse liikme Virve Etulaidi sõnul arutasid nad seltsi juhatuse liikmete ja mõne aktiivsema külaelanikuga, kuidas festival läbi viia. Etulaid on seda meelt, et kui juba niisugune idee ellu viia, siis suurelt ja uhkelt.

„Tapikul tegutseb Rehemäe talu, kus kõrvitsaid kasvatatakse, ja sellest tekkis idee kõrvitsatest midagi huvitavat meisterdada. Kõrvitsakasvatajad tegid aasta tagasi ise mõned suured viljad seest tühjaks ja panid sinna küünlad sisse põlema.”

Virve Etulaidi kinnitusel said need tõesti väga ilusad. Nüüd on plaanis sellised küünlakõrvitsad kahele poole teed paigutada.

Etulaid usub, et kui eelseisvale festivalile korralikult reklaami teha, siis tuleb sellest päris suur hulk inimesi osa saama ja omanäolisi kõrvitsaid meisterdama. Oma meistritöö saab iga osaleja hiljem koju kaasa viia. Kindlasti tuleb meisterdamisest huvitatutel kaasa võtta head noad või muud uuristamiseks sobivad töövahendid ning niisugused riided, mida pole kahju määrida. Lõpuks antakse üle päevakohased auhinnad.

Virve Etulaid tuletas meelde, et festivalil osalejad sularaha kaasa võtaksid, sest kulude katteks tuleb lunastada pilet ning ka kohvikust head-paremat osta soovides peab ju veidi raha taskus olema. Ka üllatusesinejad on kohale kutsutud.

Kõrvitsaid, mis müügiks ei sobi, on sealsamas kõrval asuval Rehemäe talu põllul piisavalt. Kõrvitsakohvikus pakutakse kõrvitsast valmistatud toitu, mille sealsed perenaised ise valmistanud on. Korraldajate kinnitusel toimub kõrvitsafestival igasuguse ilmaga.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus