Tapikul alustab tegevust maalimisring

 

Tapiku külas alustab 5. augustil maalimisring. Tapiku raamatukogu juhataja ja sealse külaelu eestvedaja Virve Etulaidi sõnul on ta ennegi koostanud projekte kohaliku omaalgatuse programmile, mis on siiani puudutanud teistsuguseid valdkondi. Seekord otsustas Tapiku raamatukogu juhataja, et proovib käima panna maalimisringi. Virve Etulaidi sõnul osavõtu osas piiranguid seatud ei ole ja maalimisringi on oodatud kõik huvilised. Kuulutused maalimisringi toimumise kohta pandi üles ka naaberküladesse. Tapiku raamatukogu juhataja sõnul võib edaspidi iga maalimishuviline inimene tulla kohale ja maalida täpselt siis, kui talle endale ajaliselt sobib. Vahendid selleks otstarbeks on muretsetud.

Kaarepere rahvamaja juhataja ja Kaarepere külaseltsi juhi Helgi Kaevali sõnul tegutseb Kaareperes maalimisring juba pikemat aega ja nüüd aitab ta koos juhendaja Laine Pärnaga ka Tapikul maalimisringi käivitada. Kaareperes sai maalimisring alguse lastele mõeldud ringist ja toimib seal juba kaks aastat. Kaarepere rahvamajas käib õpetaja maalimishuvilisi juhendamas korra nädalas. Samas kerkib Helgi Kaevali sõnul maalijate hulgas alati esile tugevamaid tegijaid, kes võivad edaspidi teisi juhendama hakata. Helgi Kaeval usub, et nii läheb ka Tapikul.

Kõigil Tapikul ja ka kaugemal elavatel inimestel, kellel eeloleval pühapäeval aega ja võimalusi, tasuks oma maalimise võimed proovile panna.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus