Tapiku koolirahvas sai kokku

Esmakordne kokkusaamine toimus vana lagunenud koolimaja pargis. Ürituse avas Pajusi vallavanem Heldur Lääne. Seejärel said sõna endised õpetajad ning kõik soovijad. Hiljem uuriti koos huviga Tapiku kooli kroonikat ja tuletati meelde vanu aegu. Omavaheline jällenägemisrõõm oli piiritu. Õhtu sisustasid Põltsamaa kapell “Lustileenud”, Pajusi tantsugrupp ja Pr Pürst.

Kohale tulnud rahvas oli ütlemata õnnelik oma kunagisi koolikaaslasi ja tuttavaid nähes. Kui esmapilgul üksteist ära ei tuntud, siis mõningase jutuajamise käigus sai kõik selgeks. Vaatamiseks olid üles pandud kõik olemasolevad klassipildid, kust huviga oma nägu otsiti. Ka ürituse järelkaja oli väga positiivne. Üks kokkutuleku korraldajatest Virve Etulaid sai mitu päeva hiljemgi rahulolevatelt kokkutulekulistelt telefonikõnesid. “Inimesed helistavad pidevalt ja tänavad ilusa ürituse eest,” ütles ta.

Tapiku kool on olnud oma parematel aegadel kaheksaklassiline, kuigi lõpuaastatel tegutses vaid kolm klassi. Viimati anti Tapikul haridust aastal 1975.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus