Tantsuvõistlustel näidati spagaati ja ägedaid trikke

Laupäeval ja pühapäeval Jõgeva spordihoone Virtuse vallutanud suuri ja väikeseid tantsijaid oli rekordiliselt palju. Tantsuvõistlusel Cestants Jõgeva Dancestar oli sädelust, värvi ja ägedaid trikke.


Kaheks päevaks sai muidu nukrast Virtusest hoopis teine maailm: saalist oli saanud uhke tantsuplats, mida kaunistasid sädelevates kleitides tantsijad. Valgetel diivanitel olid koha sisse võtnud oma ala ekspertidest kohtunikud.

Korraga ligi tuhandet tantsijat ei ole Virtuses vist enne nähtudki. Ja muljetavaldav hulk pealtvaatajaid oli veelgi suurem üllatus.

„Väga hea korraldus, mul on suur au siin olla,“ ütles kohtunike ridades koha sisse võtnud Juri Krasnov, nentides, et tantsijate hindamine ei ole kaugeltki lihtne. „Konkurents on tihe ja hinnata on väga raske.“

Endine võistlustantsija Kaisa Edenberg rõõmustas samuti tantsijate rohkuse üle. „On tore, et esimest korda sellist üritust korraldades on võistlejaid tulnud ka mujalt. Kiitus korraldajatele,“ ütles Edenberg.

Seda enam rõõmustas ta, et Jõgeva noored on tantsupisikust nakatunud. „Rõõm, et Jõgeval on lapsi, kes on tantsimisest haaratud. Tase on võistlusel hea.“ Nii võib unistada, et Jõgevast võiks tulevikus saada tantsulinn. „Igast linnast võib tantsulinn saada, kui on eestvedajaid ja neid, kes soovivad tantsida,“ oli Edenberg kindel.

Kaugemad külalised, Viljandist saabunud FACE moe- ja tantsukool tuli võistlustele 55 noorega. Võistlustulle astuti kolme grupikavaga ja mitme soolo- ja duotantsuga. Tantsukooli juhataja ja õpetaja Maarja Kukumägi jäi võistlustega väga rahule. „Tore näha, et Eesti tantsumaastikul on üks tore ja professionaalne võistlus juures. Meeldis kogu korralduslik pool, aga ka võistluse väline mulje ja kujundus olid suurejoonelised ja suuremat sorti võistlusele kohane,“ sõnas ta.

Ka tantsukooli võistlejad jäid Kukumägi hinnangul väga rahule.  „Tore oli tõdeda, et esmakordselt toimuvale üritusele olid kohale tulnud paljud suured tantsukoolid üle Eesti, mis hoidis taseme kõrgel!“

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus