Tantsijad juba Tallinnas

Eile algasid Tallinnas XIX tantsupeo proovid. Enamik peol osalevaid kollektiive, sealhulgas Jõgevamaa tantsurühmi, jõudiski Tallinna eile, täna asuvad pealinna poole teele kõige nooremad, teise-kolmanda klassi tantsijad.

“Ilmal pole praegu midagi viga: kui keskpäeva paiku ühele Kalevi staadioni harjutusväljakule tulime, siis sadas väheke uduvihma, ent praegu paistab pilve alt natuke päikestki,” kiitis Palamuse tantsujuht Sirje Kiis eilses telefoniusutluses.

Kalevi staadionil oli ta toeks ühele kolmest enda juhendatavast rühmast, Palamuse gümnaasiumi 5.-6. klassi segarühmale. Sama kooli noorte segarühm ja Palamuse naisrühm Sirtsuline pidid vastavalt Lasnamäel Kuristiku staadionil ja hipodroomi harjutusväljakul ise hakkama saama. Tantsijate proovipäevad on päris pikad.

“Õhtule on meil lootust saada kella kahekas paiku,” ütles Sirje Kiis ja lisas, et Palamuse tantsijad on üldiselt väga tublid: just sealsed eri vanuses tantsupaarid teevad näiteks kaasa peo proloogis, kus nad kujutavad Jõgevamaad sümboliseerivat perekonda. Samasugused perekonnad esindavad ka teisi maakondi.

Jõgevamaa tantsijad on majutatud Tallinna humanitaargümnaasiumi, mis asub aadressil Koidu tn 97. Meie maakonna laulupeoliste peatuspaigaks saavad Kalamaja põhikool (Vabriku tn 18) ja Tondi põhikool (Tondi 40). Info selle kohta, millised kollektiivid millises koolimajas ööbivad, on seekord üleval maavalitsuse koduleheküljel. Ära on toodud ka komandantide kontaktandmed.

Tallinna staadionidel ja harjutusväljakutel harjutab praegu umbes 10 000 tantsijat. Neljapäeval saabuvad proovidele valikkooride lauljad ja reedel ülejäänud laulupeolised. Ühtekokku osaleb XXVI laulu- ja XIX tantsupeol umbes 42 000 taidlejat.

Tantsupeo kolm ühesuguse kavaga kontserti toimuvad reedel, laupäeval ja pühapäeval Kalevi staadionil. Neile pole pääsmeid praegu enam võimalik hankida, sest need on välja müüdud. Laulupeo kahele kontserdile, mis toimuvad laupäeval ja pühapäeval (kumbki on erineva kavaga) lauluväljakul, on pääsmeid piisavalt. Tõsi, soodushinnaga sai neid osta vaid eilseni. Peo rongkäik algab laupäeval kell 14.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus