Tantsides muudame elu säravamaks

Tõestuseks oli 27. jaanuaril Mustvees toimunud Noorte Tantsufestival 2006, kuhu tuli 10 tantsugruppi üle Jõgevamaa ning Ida-Virumaaltki.

Seltsis segasem

Tantsufestival toimus Mustvees juba kolmandat korda ja osalejad tundsid end justkui kodus. Peab mainima, et osalenud gruppe oli mõnevõrra rohkem kui möödunud aastal. See annab tõestust, et Jõgevamaa noored on nakatunud tõelisse tantsupisikusse ning ei ole kadedad seda teistelegi jagama. Juba ilma kostüümide ja soenguteta tantsuproovid panid kaasa elama ning hoogsad rütmid jala tatsuma.

Mul oli au igal pool ringi liikuda ja lavatagust elugi uurida. Esimese hooga silmasin elevuses ringi sibavaid tantsutüdrukuid. Lava taga käis kibe ettevalmistus. Soengute ja meigi tegemist alustati pea poolteist tundi enne ametlikku algust. Üldises ettevalmistustuhinas püüdsin kinni Tabivere tüdrukute grupi ?Unlimited? juhataja Mari Kipri. Küsimuse peale, kas Tabivere tüdrukud on Mustvees tantsimas esimest korda, vastas ta, et tüdrukud on siin varemgi olnud, ent tema on nende uus juhendaja ja festivalil esmakordselt. Ta lisas ka, et kogu etteaste on tüdrukute endi töö ? terve kava. Märkimisväärseks tuleb seda pidada seetõttu, et ?Unlimitedi? tantsukava hakkas silma just erilise meisterlikkuse ja stiilipuhtuse poolest.

Festivali raames astusid üles tantsutrupid Siimusti Avatud Noortekeskusest (?DonŽt Cha? ning ?Lady Marmelade?), Tabiverest (?Unlimited?), Tormast (?Sweetheart? ja ?Chips?), Raja Kultuurimajast, Jõgeva Avatud Noortekeskusest (?Sky Minus?) ja Mustveest ning tantsuduod Lohusuust (?Miraa??) ja Jõgevalt (?Stiil?). Neist viimane esitas omamoodi unikaalse etteaste ? esmakordselt tantsufestivali raames sai publik nautida tõelist võistlustantsu. Noorteks tantsumeistriteks olid 15-aastane Kristo Treial ning 13-aastane Greete Aare. Nende sõnul on võistlustants rohkesti aega, pingutust ja trenni nõudev ala, aga nelja aasta jooksul pole kordagi pähe tulnud, et lõpetada. Kristo arvates peaks piisav olema 10 aastat tantsimist. Noored lubasid järgmisel aastal kindlasti tagasi tulla.

Üheks rabavaks momendiks oli tantsutrupi ?Sky Minus? soengud. Et tõelist vaateelamust saada, pidanuks ise kohal olema.

Loomulikult ei puudunud ka üllatusesinejad. Sel korral olid nendeks Cool D, Black Rocket ja Hendrik Sal-Saller? Seda küll parodeeritud kujul, kuid sarnasus, tuleks mainida, oli hämmastav.

Lisaks korraldas noortejuht Kalev Pärtelpoeg publiku seas ühe hariva viktoriini ning moodustas Sal-Sallerile rahva seast saatebändi, kes sai oma ülesandega säravalt hakkama.

Pole võitjaid ega kaotajaid

Õhtu lõpetas trupp ?Lady Marmelade? väga fantaasiarikka etteastega: baaripukid ja sukatripid ? hetkeks tundus, et oleme sattunud Brodwayle.

Tantsutruppide esinemiskogemus varieerus kõigest pooleteisest nädalast tervelt nelja aastani.

Tantsufestivali eripära seisneb selles, et ei valita võitjaid ja seega puuduvad ka kaotajad. Tantsiti siira rõõmu ja elamuse pärast. Tabivere tüdrukute juhendaja Mari Kipri arvates on sellised võrdsed ettevõtmised väga positiivsed ja noori motiveerivad. Taolisi üritusi peaks kindlasti rohkem korraldama.

DEIVI TUPPITS,
Mustvee Gümnaasiumi õpilane

blog comments powered by Disqus