Tänavustel Betti Alveri luulepäevadel loetakse ballaade

Taas on Jõgeval tulemas Betti Alverile pühendatud luulepäevad “Tähetund”. Seekordsed, järjekorras kolmeteistkümnendad luulepäevad peetakse 25. ja 26. novembril ning tänavuse aasta teema on “Ballaad”.

Kolmeteistkümnendat aastat järjest koguneb taas Betti Alveri sünnipäeva aegu Jõgevale gümnaasiuminoori üle Eesti. Selleaastaste luuleetenduste teemaks on “Ballaad” ning kuni 15-minutilises kavas võib kasutada nii eesti kui ka väliskirjanike ballaade. Luuleetendusi tuleb ka tänavu hindama akadeemia ehk tuntud inimestest koosnev ?ürii ning selgitatakse välja laureaadid ja antakse mitmeid eripreemiaid. Lisaks kõigele annab Betti Alveri fond taas aastapreemia kahele Jõgeva avalikku elu kõige rohkem mõjutanud inimesele ning stipendiumi ühele kultuuri eriala tudengile. Aastapreemiaid on välja antud esimestest luulepäevadest 1993. aastast alates, stipendiume antakse 1995. aastast. Nende omanikeks on erinevatel aastatel saanud mitmed Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja vilistlased, kes tänaseks juba näitlejatena ja kultuuri alal tegutsejatena endale nime teinud – Martin Algus, Tiit Sukk, Piret Tanilov, Hele Kõre, Alo Kõrve jt.

Nagu ikka, kuuluvad seekordsetessegi luulepäevadesse mälestusminutid Betti Alveri pargis ja poetessi haual Tartus Raadi kalmistul,  õhtused kontserdid ja ühisettevõtmised. Järgmisel, 2006. aastal, mil ees on ootamas XVI luulepäevad “Tähetund”, tähistatakse ühtlasi Betti Alveri 100. sünniaastapäeva ning selleks ajaks peaks olema uksed avanud juba muuseum-külastuskeskus tema sünnikodus Jaama tänavas.

VAIKE KÄOSAAR  

blog comments powered by Disqus