Tänavune Jõgeva linna aasta õpetaja on Eha Niglas

Neljapäeva õhtul Jõgeva kultuurikeskuses toimunud tänuõhtul tunnustati Jõgeva linna koolide ja lasteaedade õpetajaid. Jõgeva linna aasta õpetajaks pärjati Jõgeva muusikakooli akordioni- ja rahvamuusikaõpetaja Eha Niglas.

</font>

Jõgeva linna aasta õpetaja konkursile esitati tänavu kolm väga väärikat ja tugevat kandidaati: Jõgeva lasteaia “Karikakar” õpetaja Galina Erikson, Jõgeva põhikooli õppejuht ja eesti keele õpetaja Anneli Jäme ning Jõgeva muusikakooli akordioni- ja rahvamuusikaõpetaja Eha Niglas.

Huumorimeelega ja vahetu suhtleja

Jõgeva linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste sõnul hindas aasta õpetaja valinud komisjon Eha Niglase juures seda, et ta on muutnud noorte jaoks teinekord igavana tunduva rahvamuusika lõbusaks ja nauditavaks.

Eha Niglase kolleegid muusikakoolist kinnitavad, et tänu tema tegevusele on pärimusmuusika õpilaste hulgas väga populaarne. Lastel on võimalus tundma õppida oma rahva- ja pärimusmuusika sügavamat tausta ning olemust. Eha Niglas on muusikas ühendanud professionaalsuse ja harrastuse. “Tema eluterve huumor ja vahetu suhtlemisviis ning vaimustus oma pillist nakatab noori muusikahuvilisi. Tema õpilased on julged ja emotsionaalsed. Tema värvikas karakter avaldub kõigis koolitöö tahkudes,” kiitis muusikakooli direktor Merike Katt.

Alates 1983. aastast Jõgeva muusikakoolis akordioniõpetajana töötavale Eha Niglasele tuli Jõgeva linna aasta õpetaja tiitel suure üllatusena. “Minu jaoks oli see täielik üllatus,” tunnistas muusikakoolis rahvamuusikaansambleid Tuustar ja Nöpsid juhendav Niglas pärast aasta õpetaja tiitliga kaasneva meene, aukirja ja rahalise kingituse kättesaamist. “Muusikakooli direktor ütles, et Jõgeva linn tahab sellel üritusel veelkord tänada neid õpetajaid, kes olid seotud tänavuse laulu- ja tantsupeoga ning seetõttu ma siia tulingi.”

Eha Niglase sõnul on pärimus- ja rahvamuusikaga tegelemisel kõige tähtsam järjepidevus. “Laagrites käies õpime me suurema osa lugusid ära kuulmise järgi,” ütles ta. “Igaüks pole aga suuteline selleks, et võtab pilli kätte ja mängib loo kohe kuulmise järgi ära. Selline harjutamine peab algama maast madalast ning seda on vaja kogu aeg treenida.”

Eha Niglas hoolitseb selle eest, et huvi rahvamuusika vastu tekiks ka kõige väiksemates, töötades muusikaõpetajana Siimusti, Kurista ja Jõgeva aleviku lasteaias ning Puurmani lasteaia Saduküla rühmas. “Kõik algab lasteaiast, saan juba ka seal lastesse muusikaarmastust süstida,” lausus ta. “Laste jaoks on ka see tähtis, et kui ta tuleb muusikakooli, on tal seal juba tuttav õpetaja ees ja siis on rõõm suur.”

Õpetajate päevale pühendatud tänuõhtul tervitasid ja tänasid Jõgeva linna haridusasutuste töötajaid linnapea Aare Olgo ja linnavolikogu esimees Kalmer Lain.

Jõgeva linnapea Aare Olgo märkis oma sõnavõtus, et õpetajate päev on tähtpäev, mis on ellu kutsutud õpetajaameti väärtustamiseks ning selle elukutsega seotud probleemidele ja saavutustele tähelepanu pööramiseks. “Probleemidest ei tahaks ma täna rääkida, pigem saavutustest,” lausus linnapea. “Minu meelest on saavutus see, kui sa täidad endale püstitatud eesmärgi ja pigem isegi ületad seda. Õpetaja jaoks on kindlasti kõige suurem saavutus see, kui ta kasvatab üles tubli inimese. Staažikate õpetajatega kohtudes läheb jutt tihti selle peale, et kui kaugele on jõudnud või kelleks on saanud mõni nende kunagine õpilane. Selles mõttes on tore, et te kasvatate selliseid tublisid inimesi. Noorematel õpetajatel ei ole veel selliseid mälestusi, aga küll nad tulevad – ma arvan, et tuntud ja tublisid inimesi tuleb Jõgevalt veel ja veel.”

Tänati kõiki tublisid

Aare Olgo sõnul on saavutuseks ka hea õppeedukus ning ta tõi eraldi välja Jõgevamaa gümnaasiumi head tulemused tänavustel riigieksamitel. “Kuigi Jõgevamaa gümnaasium on riigigümnaasium, mitte Jõgeva linna oma, asub ta ikkagi meie linnas ning ka selle õpilased ja õpetajad on enamasti meie omad. Jõgeva linnapeana oli mul ikka väga hea meel lugeda, kui Jõgeva kooli kiideti. Samas on tublid olnud

ka meie lasteaiad, põhikool, täiskasvanute keskkool ja huvikoolid, kus tehakse tublit tööd ning antakse väga hea haridus.”

</font>

Lisaks aasta õpetaja tiitlile, andsid linnajuhid tänuõhtul üle ka au- ja tänukirjad silmapaistvat tööd tegevatele haridustöötajatele.

Linna aukirja pälvisid Katrin Kriiska lasteaiast “Karikakar” ning Kirsti Soosaar ja Urve Sakarias Jõgeva põhikoolist. Tänukirja said Merit Siirak, Maire Teder, Ülle Saare ja Triin Kuusik lasteaiast Karikakar, Eda-Liis Hannus Jõgeva täiskasvanute keskkoolist, Eevi Mootse, Mare Kolberg ja Ly Kittus Jõgeva põhikoolist ning Ülle Lääne, Rita Sildnik, Maive Kase, Merge Ivask ja Urve Olesk Jõgevamaa gümnaasiumist. Eraldi tänukirja sai Jõgevamaa gümnaasium oma õpilaste väga hea ettevalmistamise eest 2014. aasta riigieksamiteks.

Ürituse korraldanud Jõgeva linnavalitsus ei unustanud ka valdavalt naissoost publikule meelelahutuse pakkumist – kontserdiga esines Uku Suviste, keda kitarril saatis Martin Matt.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus