Tänavune aasta ema on Merle Müür

Puurmani mõisakooli saalis Jõgeva maavalitsuse ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu korraldatud traditsioonilisel emadepäeva  aktusel kuulutati tänavuseks maakonna aasta emaks Pala kooli matemaatikaõpetaja ja paikkonna kultuurielu edendaja Merle Müür, kes peab esmatähtsaks pereväärtusi, lastest hoolimist, neile teadmiste, oskuste ning elukogemuste edasiandmist.

Pala valla poolt Merle Müürile antud iseloomustuses, mis aktusel ette loeti, oli kirjas, et ta on osanud leida oma laste paremad küljed  ja aitab mitmekülgselt kaasa nende huvitegevusele. Näiteks tutvustab ta koos oma Pala koolis õppiva poja Imre Nõmmega Kodavere murrakut maakondlikel kui ka üleriigilistel kultuurisündmustel. Tütar Eha Merin Nõmm käib lasteaias, tema hobi on laulmine ja ta esines ka Puurmani aktusel. Vanem poeg Fred Nõmm õpib Jõgevamaa gümnaasiumis.

“Aasta ema on üldse suurim tunnustus, mida üks ema võib saada. Tunnen end üliõnnelikult,” ütles Merle Müür.

Ta rääkis, et  kõige tähtsam maailmas on tema jaoks pere. Ta kiitis elukaaslast ja laste isa Indrek Nõmme, kellel kahjuks polnud võimalik tunnustustseremoonial osaleda.

“Ema on mind õpetanud, et alati tuleb endast parim anda ja mitte kunagi alla anda,” ütles Imre.

“Ema õpetab mulle kodus juba matemaatikat ja ta oskab seda väga hästi teha,” kinnitas  Eha Merin. Koos Imre ja Eha Meriniga esitas Merle Müür ka tänulaulu tunnustamise eest. Mullune aasta ema, Voore põhikooli õpetaja Heveli Ivask  oli Merle Müüri kursusekaaslane Tartu Õpetajate Seminaris. “Merle oli siis ja on praegugi elurõõmus, nakatava naeruga ja ettevõtlik. Oleme üsna sarnased, kuid arvan, et Merle on siiski julgem,” ütles ta.

Merle Müüri Puurmani lossis õnnitlemas olnud Pala vallavanem Jozsef  Weinrauch nimetas naist kodukandis paikkonna vaimsuse lipu ülevalhoidjaks. “Mul on olnud au koos Merlega harrastusteatri näitemängudes kaasa teha,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus