Tänavu on tules hukkunud 33 inimest

See aasta on Eestis tulesurmade arvu poolest traagiline – kümne kuuga jättis oma elu tulle 30 inimest, tänaseks on tulesurmasid juba 33. Ainuüksi eelmisel nädalal hukkus tulekahjudes kaks inimest.
Kümne kuu lõikes vaadatuna on tulesurmade hulk varasemate aastatega võrreldes kasvanud. Jaanuarist oktoobri lõpuni hukkus tuleõnnetustes 30 inimest. Eelmisel aastal oli samal ajal tules hukkunud 27 inimest ning tunamullu 29 inimest.
„Tules hukkunu profiili vaadates jääb silma kurb tõsiasi, et hukkunutest enamiku ehk kolmveerandi moodustasid eakad, hukkunu keskmine vanus oli 66 eluaastat. Pooltel juhtudel ehk 15 korral oli hukkunu eelnevalt tarvitanud alkoholi,“ selgitas päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Viktor Saaremets ja lisas, et kahjuks käib alkoholiga sageli kaasas teinegi pahe, suitsetamine, mis suurendab õnnetuse riski veelgi.
Tänavu on vähemalt seitse inimest hukkunud hooletust suitsetamisest alguse saanud tulekahjus. „Elu näitab, et õnnetuse puhkemiseks piisab väga vähesest,“ ütles Saaremets.
Teine sagedane põhjus, millest eluhoonetulekahjud puhkevad, on riknenud ja oma aja ära elanud elektrisüsteem. Elektrist alguse saanud tulekahjudes on sel aastal hukkunud juba vähemalt üheksa inimest. „Amortiseerunud ja rikkis elektrisüsteemi puhul on õnnetuse puhkemine aja küsimus. Sageli ei tule vanad elektrisüsteemid toime tänapäevase kodutehnika koormusega ning tekib ülepinge,“ selgitas Saaremets.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus