Tänavakorvpalli mänguvõimalused laienevad

Reedel avati Jõgevamaal kaks uut tänavakorvpalliväljakut. Need on osa maavalitsuse initsieeritud harrastusspordiprojektist “Välikorvpalliväljakud”, mille käigus saab iga omavalitsus ühe tänavakorvpalliplatsi.

Tabivere Gümnaasiumi noored ootasid reede hommikul koolimaja kõrvale püstipandud korvpallilaua juures, et vallavanem Aare Aunap esimeste vabavisetega korviplatsi avatuks viskaks. </span>

„Kohalolev noorte hulk ja nende suur huvi korvpalli vastu näitavad, et head mänguvõimalust oli siia tõesti väga vaja,” ütles Aare Aunap. Mõistagi on palliplats, mis kõrvalolevast väikesest autoteest tugeva ja dekoratiivse ketiga kindlalt eraldatud, kõigile spordisõpradele alati avatud.

Esimeses võistluses võtsid üksteiselt vabavisetes mõõtu kolm võistkonda: Tabivere poisid, Tabivere õpetajad ning Jõgeva maavalitsuse esindus. Konkurentsitu võit kuulus noortele, võistkonnas olid Indrek Reisberg, Martti Voogla ja Kristjan Trink. Teise koha napsas endale Tabivere täiskasvanute võistkond: koolijuht Toivo Punga, õpetaja Kadi Kesa ning valla spordijuht Toomas Rosenberg.

Paar tundi hiljem peeti samalaadne avamatš Mustvee Vene Gümnaasiumi juurde rajatud tänavakorvpalliväljakul. Seal astusid maavalitsuse ametnike meeskonnale – Heiki Sildnikule ja Tiit Ustavile ning neid tugevdamas olnud mustveelasele Roman Mittile – vastu linna eestikeelse ja venekeelse gümnaasiumi noormehed. Kooliõpilastest publik elas häälekalt kaasa.

Mustvee noormehed Sander Kaasik, Janno Läänesaar ja Thomas Soosaar Mustvee Gümnaasiumist ning Roman Topkin, Andrei Uleksin ja Roman Maspanov demonstreerisid häid mänguoskusi.

Avaturniiri järel said vabavisetes kätt proovida pealtvaatajadki. Et ilm oli päikseline ja soe, said kõik kohalolnud koolilapsed värskendavat maiuspala, jäätist.

Mustvee Vene Gümnaasiumi direktor Jaan Rahuküla rääkis, et lisaks võrkpalli- ja äsjaavatud tänavakorvpalliplatsile kavandatakse kooliõule laste jaoks atraktiivset mänguväljakut, samuti luuakse tingimused õuesõppeks.

Maavalitsuse eestveetava projekti “Välikorvpalliväljakud” vahenditest on ostetud korvpallilauad, kandekonstruktsioonid, võrguga rõngad ja pallid, platsi ettevalmistamine jäi kohaliku omavalitsuse ülesandeks. Esimene korvpalliplats avati mullu sügisel Lümatis. Uue väljaku on saanud ka Jõgeva ja Põltsamaa vald, järgmine avaturniir peetakse eeloleval kolmapäeval Puurmani vallas Pikknurmes.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus