Tänasest saab apteekides gripi vastu vaktsineerida

Eesti apteekides saab alates tänasest kuni 17. novembrini taas gripiviiruse vastu vaktsineerida. „Selleks, et ennetada ja vähendada gripiviirusesse haigestumist ja gripisurmasid ning tõsta elanikkonna teadlikkust vaktsineerimise olulisusest, peab gripi vastu vaktsineerimine olema lihtne ja mugav. Seda on üksmeelselt tõdenud kõik peamised Eesti tervishoiuga seotud ametite ja liitude esindajad,“ tõdes Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) juhatuse liige, proviisor Timo Danilov.


„Apteegid asuvad mugavates ja lihtsasti ligipääsetavates kohtades ning on pika lahtiolekuajaga, mis loob inimestele hea võimaluse vaktsineerimas käia ka pärast tööpäeva,“ nentis ta.
Apteekides vaktsineerimisega tehti algust eelmisel aastal. „Möödunud gripihooajal vaktsineeris end apteekides kokku enam kui 9000 inimest ehk ligi 10 protsenti kogu gripi vastu vaktsineerinud inimeste hulgast,“ rääkis Danilov. „Vaktsineeritute koguarv oli enam kui kaks korda suurem ülemöödunud hooajast tõustes 3,2 protsendilt 7 protsendini, seejuures langes nii gripi tõttu surnud inimeste kui ka intensiivravi vajanud inimeste arv. Usun, et apteekides vaktsineerimise võimaldamisel on selles statistikas oma märkimisväärne roll.“
„Selge on see, et ehkki Eesti elanikkonna teadlikkus gripiviiruse ohtlikkusest ja vaktsineerimise olulisusest on pisut tõusnud, on meil veel väga pikk tee minna, et tõusta ülespoole Euroopa madalaimate näitajate seast. Gripi vastu vaktsineerimise peaksid kindlasti ette võtma kõik riskirühma kuuluvad inimesed: väikelapsed, eakad, kroonilisi haigusi põdevad inimesed, ja kõik, kes nendega lähemalt kokku puutuvad. Tuleb arvestada, et gripp võib olla eluohtlik haigus ja parim viis selle eest ennast ja oma lähedasi kaitsta on vaktsineerimine. Seetõttu on soovitatav seda teha ka riskirühma mittekuuluvatel inimestel,“ soovitas proviisor.

Kuna Jõgeva apteekides end vaktsineerida ei saa, siis lähim võimalus on Tartus Lõunakeskuse Rimi juures asuvas Apothekas, Eedeni Keskuse Apothekas, Tasku Keskuse Apothekas ja  Raekoja Apothekas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus