Tänasest läheb suur osa Peipsi järve jääst kalastajatele lukku

Seoses pikalt kestnud sulailmade ja vihmasadudega on tänasest keelatud Peipsi järve jääle väljumine Jõgeva, Tartu ja Põlva maakonna piires. Alates reedest ei ole jääle minek lubatud enam ka Ida prefektuuri vastutusalas ning kalastajatele on sellest päevast lukus ka Narva veehoidla. Endistviisi on keelatud väljumine ka Pihkva ja Lämmijärvele.


Mustvee kordoni juhi Jalmar Ernitsa sõnul näitab igapäevaselt tehtav jääluure, et nüüdseks on ka Peipsi järvel jääolud halvenenud sedavõrd, et inimest jää enam ei kanna. Veel ühe päeva jagu lubatakse kaluritele Ida-Virumaal Peipsile väljuda, et nad saaksid seal oma töö lõpetada. Reedest alates on seega ühtviisi lukus nii sise- kui ka piiriveekogud.

„Kuna jääkate on muutunud õhukeseks ja esineb palju lahtist vett, siis on läbivajumise oht suur ja risk inimelule kõrgendatud. Just seetõttu tuleb kehtestatud piirangutest kindlasti kinni pidada, kuna plusskraade, tuult ja vihma on prognoosi järgi oodata ka lähipäevadel ning viimnegi kärbest kandev jää kaob järvistult kiirelt,“ sõnas Ernits.

Ida prefektuuri politseikapten Kalmer Janno nentis, et piirivalvurid on viimastel päevadel olnud abiks nii mõnegi hätta sattunud kaluri kaldasse toimetamisel, kuid ta rõhub siin ka kaaskodanike südametunnistusele ning palub kõigil, kes õhukesel ja ohtlikul jääl viibivat inimest märkavad, sellest koheselt häirekeskusele teada anda. „Muuhulgas on teretulnud seegi käitumine, kui inimesed võtavad vaevaks omaalgatuslikult eluga riskijatele jääl viibimise keeldu meelde tuletada ning neid tagasi kaldasse kutsuvad,“ vahendas Janno.

Ta lisas, et kuigi mõnes piirkonnas kannatab juba sõita ka veesõidukitel, tuleb seda võimalust kasutades olla jäätükkide vahel liigeldes ettevaatlik ning oma väljumine järvistule kas lähimas kordonis või piiriveekogu rakenduses registreerida.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus