Täna tähistab Jõgeva linn 76. sünnipäeva

Jõgeva linna sünnipäeval saab külastada kevadlaata, nautida grillfestil pakutavat ning jälgida kultuuriprogrammi kesklinna laval. Lastele on avatud oma linnak ning huvitavaid tegevusi pakuvad noortekeskus, noortevolikogu ja perekeskus.

Sünnipäeva hommik algab kevadlaada ja grillfesti avamisega kesklinnas. Külalistele pakutakse sünnipäevakooki ja kohvi. Peol esinevad ka head sõbrad Rootsist ja Leedust: Jõgeva sõpruslinnadest Karlstadtist ja Jonavast ning Jõgeva valla sõprusomavalitsusest Dals-Edist.

Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisti Hele Kulli sõnul on sel aastal sünnipäeval külas kõikide sõpruslinnade esindajad. Nad esinevad nii Jõgeva sünnipäeval kui maakonna  rahvakultuurifestivalil. Laupäeval näeb Rootsist Karlstadtist külla tulnud viieliikmelist rahvamuusika- ja tantsuansamblit Hembygdsgillet kesklinna suurel laval.

Kell 13 esineb samal laval Leedust Jonavast pärit suur  rahvatantsurühm Varuna koos kapelliga. Ühe loo esitavad mõlemad kollektiivid ka õhtusel tantsu- ja laulupeol. Sõpruslinna Keuruu esindaja Tarja Niittyaro avas Jõgeva linnaraamatukogus neljapäeval akvarellinäituse “Lapimaast Horvaatiani”.

Sünnipäeval ei puudu ka sportlikud ettevõtmised. Nii toimub pargikabe võistlus ja bridžiklubi näidismäng kesklinna pargis. Saalihokis võistlevad kesklinnas omavahel linnavõim ja ettevõtjad. Noortele spordisõpradele on mõeldud 24. kevadjooks linna staadionil. Pärast jooksu on lapsed oodatud kesklinna parki, kus nad saavad lõbutseda lastelinnakus.

Lapsed mullipäevale

Lastele jagub tegevust nii kesklinna pargis kui maa- ja linnavalitsuse esisel platsil. Mullimeister teeb põnevaid trikke – puhub ülisuuri ja kõikvõimaliku kujuga mulle, poeb ise mulli sisse ning puhub lapsedki mullidesse.

Lastelinna ühe korraldaja Hele Kulli kinnitusel on mullimeistri trikid kindlasti vägev vaatemäng. Igal täistunnil lastakse mullimasinast lendu  hulgaliselt seebimulle. Lapsi ootab ka kaks piraatide- teemalist batuuti ja zorbpall.

Lastelinnakus on kohal nii perekeskus, noortevolikogu kui ka noortekeskus.  Telkides saab meisterdada, teha näomaalinguid, mängida võistlusmänge ja osaleda tantsuklubi JJ-Street tunnis.  Noortel on võimalik  tutvuda maanteeameti, kaitseliitlaste,  naiskodukaitsjate, kodutütarde, noorkotkaste, punaristlaste, aga ka Jõgeva Lions-klubi, SEB panga ning Jõgeva päästjate, politsei ja Tartu kiirabi tegevusega.

Uhke valikuga laat

Tänavu on kevadlaadal rohkem kauplejaid. Laada korraldaja Sergei Jerjomini sõnul on ennast registreerinud 160 müüjat,  kaupmeeste huvi on suur. Sel aastal on laat sedavõrd laienenud, et Lätist ja Leedust on oodata 20 kauplejat. Kindlasti saab osta lõunanaabrite keraamikatooteid. Tulla on lubanud ka käsitöömeister, kes naistele kübaraid valmistab. Jõgeva kevadlaadale tullakse loomulikult ka mitmelt poolt Eestist.  Oodatakse osavat puunikerduste tegijat ja seppa Setumaalt. Laadal on rikkalik toiduvalik ning läheduses viiakse läbi Kesk-Eesti meistrivõistlused grillimises.

Harrastajad ja tunnustatud meistrid

Eesti meistrivõistluste sarjas peetaval grillivõistlusel osalevad harrastus- ja hobikokad. Kolmes võistlusvoorus küpsetatakse Rakvere searibi, Talleggi kanakintse ja fantaasiarooga võistkonna vabal valikul.

Võistlema asuvad sõpradest, sugulastest, kolleegidest või  organisatsioonide liikmetest moodustatud meeskonnad. “Alustasime grillisporti oma perevõistkonnaga juba aastate eest ja tänaseks on meist saanud korduvalt pärjatud meistrid. Toidusporti harrastades oleme ka oma kulinaarseid oskusi  kõvasti arendada saanud ja see tuleb elus igale pereliikmele kasuks,” rääkis Siimusti võistkonna BBQ Semud kapten Kairi Timusk. Külastajad saavad õppida vajalikke nippe Eesti rahva grillikoolis, maitsta tasuta hooaja uusi ja põnevaid grillitooteid. Avatud on ka grillfesti  välirestoran. Jõgeval selguvad võitjad, kes pääsevad osalema 7. juunil Pärnu Vallikäärus toimuvale lõppvõistlusele. 

100 aastat Jõgeva esimesest laulupäevast

Jõgeva linna sünnipäeva lõpetab rahvakultuurifestival “Jõgeva ja Pedja vahel”. “Festivaliga tähistatakse 100 aasta möödumist esimesest Jõgeva laulupäevast,” sõnas festivali projektijuht Ainar Ojasaar. Festival koosneb kahest osast – tantsupeost ja laulupeost.

Esinevad koorid, puhkpilliorkestrid, rahvatantsijad,  rahvamuusikud, keda on kokku üle 1500. Festvalil osalevad ka Jõgeva sõpruslinnade esindajad Jonavast ja Karlstadtist. Jõgevamaa rahvakultuurifestival algab kell 16.00 tantsupeoga Jõgeva põhikooli staadionil. Peo kunstiline juht on tantsupedagoog ja koreograaf Ave Lääne.
Pärast tantsupidu on huvilistel võimalik külastada rahvusliku käsitöö laata, osaleda õpitubades ning lustida koos Jõgevamaa rahvamuusikakollektiividega.

Käsitöölaada korraldaja Aimar Pihlaku sõnul on laat väike ja keskendub tõesti vaid käsitööesemetele. “30 kaupmehe lettidelt võib leida nii kaltsuvaipu kui linaseid särke,” ütles Pihlak, lisades, et eelkõige lähtuti kaupa valides sellest, mida meie esinejad ise ostaksid.

Laulupidu peetakse Jõgeva põhikooli taga haljasalal ja see algab kell 19.00. Peol kõlab ühendkooride esituses esimest korda Alo Mattiiseni laul “Pilvele”, mille sõnade autor on Betti Alver,” rääkis Ainar Ojasaar.

Laulupeo kunstiline juht on Janne Fridolin. Vahetekste loeb ning regilaulude eeslaulja on Hele Kõrve. Kaks pidu lavastab ühtseks tervikuks teatri NO99 lavastaja ja näitleja Eva Klemets.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus