Täna selgub Jõgeva valla sportlikum küla

Täna tähistatakse Kuremaa alevikus Jõgeva valla sünnipäeva, kus põhirõhk valla sportlikuma küla väljaselgitamisel. Maitsva kõhutäie eest hoolitsevad kodukohvikud ning õhtu lõpeb tantsupeo ja ilutulestikuga.


Alates keskpäevast on kõik huvilised oodatud Kuremaale tähistama Jõgeva valla sünnipäeva. Sel korral on tähtpäeva märksõnaks sport ning päeva jooksul selgitatakse välja valla sportlikum küla. Võistlusele saab registreerida kohapeal ning võistkonnas peaks olema vähemalt viis liiget. 

Kivijärve versus ülejäänud vald

Loomulikult ei võistelda traditsioonilistel spordialadel. “Kedagi võidu jooksma ja kaugust hüppama ei panda,” kinnitas sünnipäevapeo korraldaja Triinu Palmiste. “Üksteiselt võetakse mõõtu orienteerumises, kiviheites ja põhukotiviskes ning spordipäeva naelaks on alati populaarne köievedu, kus oodatakse eelkõige vastust küsimusele, kas viimaks leidub Kivijärve köieveovõistkonnale vääriline vastane. Seda muidugi eeldusel, et Kivijärve köieveomehed ikka seekord  osalevad.”

Sporti jätkub Kuremaal terveks päevaks ning parimad võistkonnad saavad vääriliselt autasustatud. Auhindade eest hoolitsevad Tridens ja Valio. “Tubli sportlik pingutus ei jää preemiata, auhinnad on selle väärilised,” kinnitas Palmiste. Sportlikku päeva juhib Eesti esikulturist Ott Kiivikas. 

Hollandi stiilis tuulikus hollandi toit

Kui kõht sportimisest või võistluste jälgimisest tühjaks läheb, on võimalik kehakinnitust saada kuues erisuguses kohvikus, mis paiknevad kogu Kuremaa aleviku piires. Tervislike suupistete ja jookide eest hoolitsevad naiskodukaitsjad Kuremaa lossis ning rannas on avatud meditsiinitöötajate kohvik “Abiks ikka”. Seal saab lisaks tervislikule kehakinnitusele vererõhku mõõta ning aidatakse teha  ka abistavat hingamist.

Kes soovib tõhusamat kõhutäit, saab seda rannas töötavas lihakohvikus. Endel Söödi vaarikatalus ootavad külastajaid maitsvad palad ning lossi ees töötab lastekohvik, kus suupisteid valmistavad ja müüvad lapsed ise.

Erilise maitseelamuse saamiseks soovitab kohvikutepäeva korraldaja Annika Tagaküla külastada Kuremaa tuulikut, kus Hollandist pärit Jos pakub oma kodumaa rahvussuupisteid. “Hollandi stiilis ehitatud tuulikus pakub hollandi mees hollandi rahvustoite,” lubas Tagaküla.

Samuti on valla sünnipäevaga ühitatud unustatud mõisate külastuspäev, mis algab juba kell kümme hommikul. Igal täistunnil algab Kuremaa lossi eest ekskursioon ja neid korraldatakse kella kuueni õhtul. Meelelahutuse eest hoolitsevad mitmed laulu- ja tantsurühmad ning ansamblid. Pidu Kuremaal kestab hiliste õhtutundideni.

Sportlik Jõgeva vald 148” ajakava

12.00 avamine

12.30 spordivõistlustele registreerimine

13.00 orienteerumine

14.00 kiviheide

15.20 põhukotivise

17.20 köievedu

19.20 autasustamine

20.00 esineb ansambel EestiMees Bänd

22.00 Nancy

Pidu lõpeb ilutulestikuga

  • Päeval hoolitsevad meelelahutuse eest ansambel TraXid Soomest, Valgevene laululapsed, Meie Mari tantsurühm, JJ-Street tantsurühm.
  • Kuremaa alevikus tegutseb viis kodukohvikut
  • Avatud on lastelinnak
  • Laat “Kohalik ja naturaalne”

 

Jõgeva valla edukaimad köievedajad on läbi aegade olnud Kivijärve küla mehed, kellele ei leidunud tugevamat vastast ka kahe aasta eest peetud valla sünnipäevapeol.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus