Täna saab alguse Jõgevatreff

Tänasest algab Kuremaal taas motomatkajate kokkutulek – Jõgevatreff. Seekordne, 27. motopidu kestab neljapäevast pühapäevani. Seda korraldab Jõgeva MC. Nagu ikka pannakse laager üles Kuremaa mõisaparki. Korraldajad ootavad ligi kaht tuhandet osavõtjat ja pooltteist tuhandet mootorratast. Senine rekord – ligi 2500 osavõtjat – püstitati umbes seitsme aasta eest.


„Hoiame traditsioonilist joont ja püüame seda teha hästi,“ ütles MC Jõgeva juhatuse liige Olev Kroon. „Midagi muuta või päris uut meil kavas ei ole.“ Nagu ikka esinevad kolmel õhtul bändid, neljapäeval Coverage, reedel H.D.M. ja Metsatöll ning laupäeval Kasesalu&Kirsipuu&Beatband. Korraldatakse mitmesuguseid võistlusi ja seekord toimuvad ekskursioonid Eesti Lennundusmuuseumi Tartumaal ja Maanteemuuseumi Põlvamaal.

Juba seitsmendat aastat pakub tehnoabi, vahetab rehve ja õli osaühing Motoman. „Meil on osalejaid ikka väga palju, osa neist tuleb väga kaugelt, siis on vaja nii mõnelgi vahepeal ratas üle vaadata,“ selgitab Kroon.

Nagu motolaagrite puhul tavaks, võtavad kokkutulekulised laupäeval ette ühise väljasõidu. Kell 11.45 starditakse Kuremaalt, sõit läheb Mutso, Õuna, Nava ja Luua kaudu Palamusele. Jõgevale sisse mootorratturid juba neljandat aastat ei keera, kuid nii tee ääres kui ka Palamusel on võimalik rahvusvahelist motomatkaseltskonda tervitada ja nende uhkeid tsikleid imetleda.

Palamusel teeb motorahvas peatuse. Sealse kava on kokku pannud Palamuse Kultuur. „Meie üritus on tasuta, kõik on oodatud bändi kuulama ja mootorrattaid imetlema,“ ütles Palamuse Kultuuri juhataja Ehtel Valk. Peale rokkbändi CryBaby Tartust on võimalik jälgida Elva tantsustuudio RN esinemist. Viikingite demovõitlust näitab mittetulundusühing Mõõgavennad. Bänd esineb ja muu eeskava toimub Palamuse laululaval, pargis on avatud minilaat. Motopeo Palamusel korraldavad Palamuse Kultuur ja Jõgeva vald.

Palamuse on olnud mootorratturite väljasõidu sihtkoht juba neli aastat. Varem on tehtud pikemaid peatusi nii Jõgeval kui ka Põltsamaal. „Lihtsalt sellepärast, et Palamusel on meid nii hästi vastu võetud,“ kommenteerib korraldaja Olev Kroon. „Loomulikult oleme nüüd, kui omavalitsused on ühinenud, avatud ka uutele pakkumistele, kui neid peaks tulema. Aga kokkutulekut on võimalik teha, nagu seda mujal sageli tehaksegi, ka ainult sõiduga mingil marsruudil. Samas ka regionaalarenguminister oma visiidil Jõgevamaale juhtis ju tähelepanu sellele, et me peame ennast rohkem ja paremini tutvustama.“

Nagu ikka muutub motokokkutulekuga ka siinkandi liiklus. Ajavahemikul 26. juuli kella 12.00st kuni 29. juuli kella 12.00ni on suletud Kuremaa-Soomevere tee Kuremaa alevikus. Ringi saab sõita Laiusevälja-Toovere tee kaudu. Kuremaa bussipeatus on ka kokkutuleku ajal ühistranspordile avatud ning operatiivsõidul päästesõidukitele võimaldatakse läbipääs. Samuti on liiklus häiritud motoparaadi ajal marsruudil Kuremaa-Mutso-Õuna-Nava-Luua-Palamuse.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus