Täna peetakse Maarja-Magdaleenas XVIII kodukandipäeva

Järjekindlalt toimuv Maarja-Magdaleena kodukandipäev, mida korraldavad Maarja-Magdaleena Maarahva Selts  ja Maarja rahvamaja, algab täna kell 12 kontsert-jumalateenistusega sealses auväärses kirikus.

Musitseerivad Tabivere huvikooli  õpilased, keda  juhatab Liia Koorts. Seejärel, kell 13.30 oodatakse külalisi rahvamajja teatrietendust vaatama, milleks on seekord Pöial-Liisi lugu Tartu Vilde Teatrilt.

Draama asemel klassikaline muinasjutt

“Etendusega oli meil, tõtt-öelda, väike äpardus. Meil oli plaanis mängida oma rahvamaja Wiera Teatriga kevadel esietendunud täiskasvanutele mõeldud tükki “Kui lapsed  öös näevad und”. Üks meie trupi liige pidi aga ära sõitma, ja et mitte näitemängutraditsiooni hüljata, tuli leida asendusesineja. Saime kaubale Tess Pauskariga, kes ka meil siin mõne aasta eest lavastamas käis. Ausalt öeldes on see tore, et ta “Pöial-Liisiga” tuleb, sest oleme ka ise seda kunagi mänginud. Ja see lugu on paslik igas eas publikule. Aga meie oma näidendit mängime augustis Koogi külapäeval ja kindlasti veel kunagi ka Maarja-Magdaleena rahvale,” rääkis suve suurima sündmuse organiseerimise rõõmudest-muredest Maarja rahvamaja juhataja ja maarahvaseltsi juhatuse esimees Tiia Pärtelpoeg.  Näidendile järgneb rahvamajas  tantsuprogramm “Amici tantsutüdrukutelt”.  Samas saab ka kohvikut külastada.

Huvilistel on kodukandipäevalgi võimalik töötubades tegutseda – Eestimaa ilma ei tea ju ööpäeva jagugi ette ennustada ja ehk on see hetkel just sobiv kaltsuvaiba kudumiseks või praktilise karbi kokkuvoltimiseks soojas toas, vett pidava katuse all… Korraldatud on ka käsitöötoodete näitusmüük.

Näitus, kirbuturg ja tamme istutamine

Rahvamaja naabruses  asuvas külatoas on välja pandud omapärane näitus külavanemate ametimärkidest. Sündmuse korraldajate sõnul on külatoas praegu vaadata teisigi huvitavaid väljapanekuid.

Kogu päeva kestab kunagise kolhoosikontori õuel  nostalgiline Maarja-Magdaleena I kirbukas ehk vanakraamiturg.

Kell 16 on kõigil soovijail võimalik sõita Otslava külla, kus istutatakse sealtkandi rahvale nii armsasse Päikeseparki järjekordne puu, sedapuhku tamm. “Puu istutame oma Päikeseparki mitte ainult kodukandipäevadel, vaid ka teiste meile oluliste sündmuste puhul,” ütles Tiia Pärtelpoeg.

Õhtul kell 19 algab küla puhkealal ehk vabaõhulaval kontsert, kus esinevad Maarja rahvamaja seeniortantsijad, Tabivere kapell ja seltsingu Lumeroos naisansambel.  Külalisesinejateks on rahvatantsurühm “Torbikud”  Tartust ja kell 20 astub lavale Kihnu Virve oma pereansambliga!  Kui publik ülipopulaarse Virve tõesti tunni pärast koju lubab, siis hakkab ansambel Kaabu tantsumuusikat tegema.

Ja kui viimane jalakeerutaja põrandalt lahkub, näitab kalender juba tükk aega uut kuupäeva!

Tiia kinnitusel on nii päevased ettevõtmised kui õhtune kontsert ja tantsupidu kõigile tasuta, seda tänu Kohaliku omaalgatuse programmist saadud projektirahale ja Tabivere vallavalitsuse toetusele.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus