Täna algavad raamatukogupäevad

Täna algavad üle-eestilised raamatukogupäevad, mille raames toimub Jõgevamaa raamatukogudes kümneid sündmusi: kohtumisi kirjanikega, näitusi, loomingulisi õhtuid jne. Punkt pannakse tänavustele raamatukogupäevadele tuleval reedel Palamusel toimuva maaraamatukoguhoidja päevaga.


Tänavune aasta on Eestis kuulutatud muusika-aastaks ning teatavat muusikalist kallakut võib märgata ka raamatukogupäevade juures. Jõgeva “Karikakra” ja “Rohutirtsu” lasteaia lapsi oodatakse täna näiteks Jõgeva linnaraamatukogusse muusikalisi muinasjutte kuulama. Eriti rohkesti on raamatukogudes aga muusikaga seotud näitusi. Mitmel pool on välja pandud muusikast ja muusikutest kõnelevaid raamatuid, uuemaid ja vanemaid laulikuid, aga ka mitmesuguseid helikandjaid: vinüülplaate, kassette, CD-plaate. Mustvee linnaraamatukogus saab aga näiteks uudistada eri aegadest pärit muusikakuulamise vahendeid: magnetofone, vinüül- ja CD-plaadi mängijaid.

Raamatukogudes saab kuulata ka elavat muusikat. Jõgeva linnaraamatukogu tänasel loomingulisel õhtul esitab näiteks Johannes Haav akordionil eesti autorite muusikat. Aidu raamatukogus kohtutakse täna kohalike rahvamuusikutega. Mustvee linnaraamatukogu rõdul esinevad tuleval esmaspäeval Avinurme naiskoor ja naiskoor Meeliko, ansambel Rodnik ja Kaido Järvsoo. Vägeva raamatukogus saab aga pühapäeval tutvust teha erinevate pillidega. Kes soovib, võib proovida neist mõne loo välja võluda.

Kirjanikud külas

Nagu mitmel varasemal aastal, saab ka tänavu teoks aktsioon “Tuntud inimene raamatukogus”. Ka raamatukogu külastavateks tuntud inimesteks on tänavu mitmel pool valitud just muusikainimesed. Nii mõnigi neist proovib ka raamatuid laenutada.

Nagu ikka, leiavad raamatukogupäevade ajal tee raamatukogusse mitmed kirjanikud. Andrus Kivirähk on näiteks tuleval kolmapäeval külas nii Aidu kui ka Pisisaare lugejatel (kohtumised toimuvad Aidu lasteaed-algkoolis ja Pisisaare algkoolis), Elistveres ja Palal sab samal päeval kohtuda Margit Petersoni ja Heli Künnapasega. Meie oma kandi autor, Siimustis elav Tea Lall kõneleb oma hiljuti ilmunud romaanist “Katki” täna Siimustis ja homme Kuremaal. Sadala raamatukogusse on aga tuleval kolmapäeval oodata Evelin Ilvest, kellelt ilmus hiljuti raamat “Kirju”.

Punkt pannakse Palamusel

Üleriigilised raamatukogupäevad avatakse täna pidulikult Kohtla-Järve kultuurikeskuses. Nagu ikka, võtavad maakondade raamatukogutöötajate esindused avaüritusel üksteiselt mõõtu mälumängus. Jõgevamaa võistkonda kuuluvad seekord Maris Paas Vaimastvere raamatukogust, Ene Sööt Jõgeva linnaraamatukogust ja Laidi Zalekešina Mustvee linnaraamatukogust. Hoidkem siis neile pöialt!

Raamatukogupäevi peetakse Eestis juba kahekümne viiendat korda. Viieteistkümnendat korda lõpevad raamatukogupäevad üleriigilise maaraamatukoguhoidja päevaga, mis leiab tänavu aset Palamusel. Sündmuse korraldajaks on Jõgeva maakonna keskraamatukogu.

“Et maaraamatukoguhoidja päeval on saalis enamasti naised, siis katsume pakutava programmiga seda olukorda veidi tasakaalustada: esinejateks on sellel sündmusel enamasti mehed,” ütles Jõgeva maakonna keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel.

Kes Jõgevamaal toimuvate raamatukoguürituste kohta lähemat teavet saada soovib, leiab päevade kava maakonna keskraamatukogu kodulehelt.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus