Tamperest kuld ja kaks hõbedat

Novembri keskel Tamperes peetud sangpommispordi maailmameistrivõistlustel võitsid Jõgevamaa sportlased Elvi Bender ja Ülo Kuusk ühtekokku kolm medalit: Bender kulla ja Kuusk kaks hõbedat.

Tamperes selgitati välja nii juunioride, täiskasvanute kui ka veteranide maailmameistrid. Eesti oli esindatud ühtekokku 12 võistlejaga. Mõlemad meie maakonna sportlased võistlesid veteranide hulgas: Bender 55-65-aastaste ja kuni 68 kg kaaluvate naisveteranide grupis ning Ülo Kuusk 60-69-aastaste ja üle 95 kg kaaluvate meesveteranide grupis. Naised võistlevad teatavasti ainult rebimises ning Elvi Bender tuli sel alal oma vanusegrupis maailmameistriks. Ülo Kuusk sai aga nii kahevõistluses kui ka nn pikas tõukamises hõbemedali, jäädes alla vaid oma vanale konkurendile Valeri Pritulenkole Venemaalt.

“Kahevõistluses võitsin konkurenti rebides küll kümne tõstega, ent tõukamises läks ta mul eest ära,” ütles Ülo Kuusk.

Tema enda hinnangul takistas teda maailmameistritiitlit võitmast liigne väsimus: juunioride ja täiskasvanute võistluste ajal tegutses ta nimelt kella kümnest hommikul kuni üheksani õhtul kohtunikuna ning ühel õhtul pidi Eesti Sangpommispordi Liidu presidendina pärast kella üheksat veel mitmetunnisele konverentsile minema.

Eesti koondisel läks Kuuse sõnul üldiselt hästi: saadi meistritiitleid (neid võitsid peale meie Elvi Benderi veel Tartu-, Järva- ja Pärnumaa sportlased), aga ka teisi ja kolmandaid kohti. Võistkondlikult tuldi Venemaa järel teisele kohale. Suured teened selles olid meie naissportlastel.

Möödunud nädalal peeti Jõgeval spordikeskuses Virtus Jõgevamaa meistrivõistlused sangpommispordis. Eesti selle aasta sangpommikalendri viimane võistlus — Indrek Liiva mälestusvõistlus — peetakse 11. detsembril Järvamaal Albus.