Talverõõm ei jäänud olemata

Nõo Lihatööstusest pärit sea sisefileede grillimises proovis kätt viis võistkonda nii Jõgevamaalt kui ka kaugemalt. Kui vanasõna ütleb, et palju kära, vähe villa, siis ?Talverõõmu? grillivõistluse kohta see ei kehtinud. Külalistemaja õuel kõige häälekamalt tegutsenud meeskond ? Maastur Paator ? sai valmis ka kõige maitsvama liha. Kusjuures siis, kui Vooremaa esindus neid küsitles, polnud nad erinevalt teistest võistkondadest veel võistlusliha grillahju pannudki, vaid sussitasid oma kaasavõetud kraami.

?Liha peab valmis olema kell kolm. Tähendab, kell kaks ja kümme minutit on paras aeg see ahju panna,? ütlesid Maastur Paatori tõmmuks võõbatud nägudega ning parukaid kandvad liikmed Olavi ja Arles. Nende meeskond oli ainsana kohale toonud ka kelgu. Või mis kelgu, terve jalastel kahetoalise elamise ? integreeritud muusikakeskuse, GPS-süsteemi, grillahju ja igasugu muude vidinatega.

Rattad külge

?Töötame ise Tartu lähedal roostevaba suurköögimööblit tootvas firmas Restmec ja meisterdasime seda kelku tööst vabal ajal ühtekokku nelikümmend tundi,? seletas Olavi.

 Kui lume mahasadamise võimalus juba väga ebatõenäoliseks muutus, sai Volvo istmetega mõneti paati meenutav kelk jalastele ja kultivaatori piidest käsipiduritele külge ka rattad.

?Meie kelk on arvatavasti ainus, millega siin täna mäest alla sõidetakse,? ütlesid Olavi ja Arles uhkelt. ?Lubame ka teistel soovijatel sellega alla sõita, aga ainult tingimusel, et nad kelgu ise mäest üles vinnavad.?

Kelgusõit sai pärast, kui kelgu külge keevitatud grillahi oma ülesande juba täitnud, tõepoolest ära tehtud.

Paatori paadi kõrvale olid oma telgi üles löönud kohalikud Antarktika-uurijad ? Kuremaalt pärit Toivo, Aksel, Paul ja Allan.

?See on laev-labor-elamu tüüpi polaarjaam ja me asume sellega kohe Antarktika poole teele, et seal kliimamuutusi uurida: seal on just praegu suvi, mis kestab ainult kaks kuud,? selgitasid mehed. ?Kuna riik Eesti Antarktika-ekspeditsiooni jaoks ikka veel raha pole eraldanud, siis rajasime oma polaarjaama erafinantseeringute toel ning loodame need oma teadustöö eest saadavast Nobeli preemiast tagasi maksta.?

Saun ja simman

Kui polaaruurijad grillivõistlusel ei osalenud, siis firma Keremeister arvukas seltskond tegi seda vägagi innukalt.

?Meie ühendasime ?Talverõõmul? osalemise oma firma talvepäevadega,? ütles firma omanik Merlis Saare. ?Kutsusime kohale ka oma Tallinna äripartnerid ning grillime, saunatame, sõidame ATVdega ning tunneme end muidu hästi.?

Suitsusaun ja kaks kümblustünni läksidki käiku pärast grillivõistlust. Peale ATV-sõidu sai aga ?Talverõõmul? Järva- ja Jõgevamaa päästemeeste tehnikat uudistada, hobusega sõita, paintball?i mängida ning õhtul Kihnu Poiste saatel simmanit pidada. Rahvast lõbustasid ka Kääpa Kratikülast tuntud kratid. 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus