Talvepäevade korraldajad loodavad toetajate abile

Juba hulk aastaid korraldatakse Põltsamaal kristlike noorte talvepäevi. Kokkusaamised on toimunud tavaliselt veebruarikuu alguses ja seekordki peetakse neid 2015. aasta 6.-8. veebruarini.

EELK Põltsamaa Niguliste koguduse noortetöö juhi Ulvi Uutari sõnul on kristlike noorte talvepäevi korraldatud 1998. aastast alates.

Omal ajal alustas seda Soome noorsootöötaja ja misjonär Mika Tuovinen. Ta leidis tookord, et noortelaagri  võiks korraldada just Põltsamaal, kuhu on hea kõigil noortel üle Eesti kokku tulla. Nii asusid talvelaagrit korraldama Põltsamaa luteri ja nelipühi kiriku noored. Erinevatel aastatel on kristlike noorte talvepäevadel olnud 100-250 osalejat.

Juba mõnda aega osalevad Põltsamaa talvepäevadel ka Soome noored, seega on sellest saanud rahvusvaheline ettevõtmine.

 Kristlike noorte talvepäevade kavasse kuuluvad mõistagi palvused, samuti korraldatakse palju kontserte.

Noored kohtuvad huvitavate inimestega, korraldatakse mitmesuguseid töötube. Õhtuprogrammides astuvad osalejad ise  üles ning toimuvad ka rühmatööd.

Traditsiooniliselt on teoks saanud ka linnamäng, mis korraldati  eelmisel aastal fotojahi-geopeitusena.  

Ulvi Uutar tunnistas, et talvepäevade korraldamine muutub üha keerulisemaks, sest projektitoetused on aja jooksul umbes kolmandiku võrra vähenenud. Eelmisel aastal tulid juurde mõned eratoetajad, kellele talvepäevade korraldajad väga tänulikud on. Toetussummad pole siiski kuigi suured, seetõttu oleks korraldajatel uute toetajate üle väga hea meel.

Mõned sponsorid pole huvitatud traditsiooniliste ürituste toetamisest, vaid otsivad uusi ja innovatiivseid ettevõtmisi. Seetõttu on ka talvepäevade korraldajad püüdnud talvepäevade kavasse uusi ettevõtmisi välja mõelda.

Kõigil headel ettevõtetel-asutustel ja ka eraannetajatel on veel aega mõelda, kas nad oleksid valmis kristlike noorte talvepäevade traditsiooni jätkumisele kaasa aitama. EELK Põltsamaa koguduse kodulehel on olemas ka vastav arvenumber.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus