Talve otsides Lapimaal

Alustasime oma teekonda Helsingisse 7. detsembri varahommikul. Bussis olid Puurmani Gümnaasiumi 7. ja 9. klassi õpilased ja Viljandi erikooli õpilased. Helsingist sõitsime terve pika päeva Oulu, kus olid meile ööbimiseks ette nähtud mugavustega puhkemajad. Sõit läks lõbusalt, sest giid Triinu Borga oli väga sümpaatne ja huvitav inimene ning lapsed said pika teekonna vältel ka filme vaadata. Õhtul majutasime end kolme majakesse. Igas majas oli mõnus puhkeõhtu, kus lobiseti, arutleti ja naerdi hommikutundideni.

Teisel päeval sõitsime Rovaniemisse, kus oli tõepoolest nii lund kui tuisku. Külastasime Jõuluvana, suhtlesime Päkapikuga ja kõige selle tõestuseks tegime ka ühispildi. Hiljem käisid poisid husky-koertega sõitmas ja tüdrukud külastasid poode.

Kolmandal päeval tutvusime Ranua arktilisse loomaaiaga, mille teerada oli sillutatud kõige ehedama klaasjääga. See ei takistanud meil rada läbimast ja loomaaiaasukatest ohtralt pilte tegemast! Õhtul sõitsime Eedeni veeparki ja pool grupist külastas Tietomaa teadusparki. Vaimustusest õhates jõudsime ööbimiskohta.

Neljandal päeval külastasime enne kojusõitu ka Serena veeparki ja tegime peatuse Vaskikellos, kus nägime Euroopa suurimat vaskkellade kogu.

Oleme taas kodus ja kuigi lund Eestimaal veel ei ole, jäi meie hinge helisema jõulukellade helin ja kaunis jõulumuusika.

Tiina Oolo,
Puurmani Gümnaasiumi direktor

blog comments powered by Disqus