Talsi lõpetas Tähe jaoks Läti liiga hooaja

Eelmise nädala kolmapäeval peeti Talsis Läti meistriliiga viies veerandfinaalkohtumine, mille Tähe meeskond kõikidele pingutustele vaatamata kaotas ning selle mänguga lõppes Tähe jaoks ka tänavune Läti liiga hooaeg.

Pikaks veninud veerandfinaalseeria oli nii vaimselt kui ka füüsiliselt mõjunud mõlemale võistkonnale, kuid siiski oli Talsi meeskonnal viimase mängu ajal kodusaali eelis. JSK Tähe üks resultatiivsemaid mängijaid Valery Maslov sai eelmiste veerandfinaalkohtumiste ajal vigastada ning viimase mängu mängis ta tavapärasest tagasihoidlikumalt ning pisut teisel positsioonil. Talssi ei saanud kaasa tulla ründaja Heikki Hintikka. Veel ei suutnud Jõgeva meeskond harjuda Talsi saali puupõrandaga, mis tegi samuti mängu keeruliseks.

Pikk sõit röövis võidu

Et väljakuga piisavalt harjuda, oleks pidanud Talssi sõitma juba esmaspäev õhtul. Teisipäeval oleks saanud teha piisavalt trenni, et platsiga harjuda ning puhanuna kolmapäeval mängima minna. Praegune majanduslik olukord seda ei võimaldanud ning Tähe meeskond startis Jõgevalt kolmapäeva hommikul. „Eks ta raske oli, kui oled 7 tundi bussis olnud ja siis pead veel mängima,” nentis treener.

„Esimene kolmandik läkski selle nahka, et me ei saanud oma mängu käima,” tunnistas treener Marko Saksing. Esimesele vaheajale minnes oli seis 0:3 Talsi kasuks. Teine kolmandik mängiti juba võrdsemalt, kuid siiski ei suutnud Tähe juhtima minna, teisele vaheajale mindi seisuga 1:4. Viimasel kolmandikul mängisid mõlemad meeskonnad resultatiivselt, kuid siiski ei saanud JSK Tähe kolmeväravalist vahet kinni püüda ning mängu lõppseis jäi 3:6 Talsi kasuks.

Järgmisest aastast uksed kinni?

Vaatamata väljalangemisele tegi Tähe sel aastal suurepärase hooaja, kui võtta arvesse seda, et möödunud aastal võitles Jõgeva meeskond selle eest, et mitte liigast välja langeda. Marko Saksing sõnas enne play-off mänge, et peamine prioriteet on Läti meistriliigas pääseda kuue parema hulka ning sellega ka hakkama saadi.

Saksingu sõnul jäi veerandfinaalseeria ikkagi pisut kripeldama, kuna nendel kohtumistel anti vastastele kõva lahing ning kõik mängud olid tegelikult võidetavad.  Parema ettevalmistuse ja õnne korral oleks JSK Tähe tõenäoliselt poolfinaalidesse jõudnud. Järgmise hooaja kohta ei osanud Saksing veel midagi rääkida. „Väga keeruliseks on läinud klubi rahastamine. Võib-olla tuleb üldse uksed kinni panna,” sõnas treener.