Tallinnas võiks sõita tramm Alo

Jõgevamaalt võiks tulla algatus nimetada üks Tallinnas sõitvatest trammidest helilooja Alo Mattiiseni järgi Aloks. Tallinna Linnatraspordi AS on käivitanud idee anda muusikute nimed kaheteistkümnele trammile, mille kaasajastamisse investeeriti 2016-2018 aastatel 10,8 miljonit eurot. Esimesena said trammid nime Neeme Järvi ja Anne Veski auks. Homme, 30. novembril saadetakse  Kadrioru luigetiigi lähistelt liinile tramm nimega Smilers, pidades silmas ansamblit, kes on paistnud Eesti muusikelus silma juba veerand sajandit.


Jõgevamaa kultuuriringkondadest võiks tulla ettepanek panna ühele trammile nimeks Alo, et jäädvustada nii Jõgevalt võrsunud isamaalauliku, paljude populaarsete laulude autori, mitmekülgselt andeka helilooja mälestust. Selles trammis võiks kõlada Mattiiseni muusika ja sõidukit võiksid kaunistada tema elu ja tööd tutvustavad fotod.

Praegu, mil kestab Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamine, oleks Alo trammi liinile tulek eriti sobilik. Ühtlasi avaneks nii võimalus tutvustada riigi pealinnas Jõgevat.

Jõgevamaa on Tallinna trammiliikluses, mida juhib põltsamaalane Andres Vään, juba ka väärikalt jäädvustatud. Riigimeeste ja väejuhtide nimesid kandvate trammide hulgas on ka Jaan ja Julius, millele on pandud nimed riigimees Jaan Poska ja Vabadussõja sangari Julius Kuperjanovi järgi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus