Talgulisi kutsutakse ohtlikest rajatistest teatama ja puid istutama

Laupäeval, 5. mail toimuval üle-eestilisel Teeme Ära talgupäeval kutsutakse kõiki teatama ohtlikest rajatistest ja istutama puid.

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) koostöös häirekeskuse ja päästeametiga kutsub 5. mail toimuva Teeme Ära talgupäeva raames teada andma katmata ja katkiste luukidega kaevudest ning muudest taolistest ohtlikest rajatistest. Nii talgupäeval kui edaspidi saab neist teavitada päästeala infotelefonil 1524. Esmase ohu kõrvaldamiseks tuleks ohtlik koht ise käepäraste vahenditega märgistada või piirata.

„Talgupäevad on tänuväärt ettevõtmine, kus kümned tuhanded inimesed aitavad kaasa keskkonna korrastamisele. Ohtlikest rajatistest teada andes saavad talgulised anda oma panuse ka meie elukeskkonna ohutumaks muutmisele,” toonitatakse üleskutses.

Päästjate infotelefonile helistajalt  küsitakse võimalikult täpselt järele, kus ohtlik rajatis asub ja millega konkreetselt on tegemist, st kas see on käidavas kohas, kas see on kaaneta või katkise luugiga kaev, maa-alune mahuti, sissekukkunud kelder vms.

Eesti Rahvusringhääling ja talgupäeva meeskond kutsuvad 5. ja 6. mail iga eestimaalast ka oma puud istutama.

„Tähelepanu loodusele pole kunagi liiga palju, seepärast kutsume tänavu inimesi hoidma sidet loodusega. Eestlastele on puu erilise tähendusega, see hoiab meie hingejõudu. Istutades oma puu, hoiad ennast ja lood ühtekuuluvuse loodusega. Puu istutamiseks sobib koduaed, olgu see sinu enda tükike maad või mõne sõbra või lähedase oma,” ütles idee algataja, Eesti Televisiooni toimetaja Marje Tõemäe.

Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür rõhutas, et oma puu idee soosib ühistegevust ja ühendab kogukondi. ERR ootab puude istutamistest fotosid veebile err.ee/omapuu.

„Soovin kõikidele Jõgevamaa talguseltskondadele palju energiat, head töötuju ja uhkusetunnet ühisest tegutsemisest puhtama looduse, ajaloo ja kultuuripärandi hoidmise nimel. Talgupäeval võib julgesti nõu küsida telefonilt 521 1967. Samale numbrile on oodatud operatiivne info talgupäeva kordaminekutest,” ütles Teeme Ära maakondlik kuraator Pille Tutt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus