Talgulised tegid korda lasteküla mänguväljaku

Põltsamaal sai paljude muude objektide kõrval talguliste abiga korda SOS lasteküla mänguväljak. Platsi tasandamisel ja muru külvamisel tegid koos tööd lasteküla rahvas ning Põltsamaa Ühisgümnaasiumi XIc klass.

Kõnealune klass käis möödunudaastasel Teeme Ära talgupäeval tööl kodunt üsna kaugel — Sangastes. Seekord otsustati kodulinnas midagi kasulikku ära teha. Ühiselt arutati, kes klassitäie noorte abi võiks vajada, ning leiti, et kõige parem oleks appi minna SOS lasteküla rahvale.

Läbirääkimine lastekülaga usaldati klassijuhataja Eve Orole, kes sai teada, et kõige parem rakendus noorte initsiatiivile oleks mänguväljaku kordategemine. Väljaku atraktsioonid ehk kiiged ja liumäed said küll paika juba selleks ajaks, kui SOS lasteküla möödunud aastal avati, ent neid ümbritsev 1200 ruutmeetri suurune ala oli korralikult haljastamata.

Linnavalitsus varustaski talgulised haljastustöödeks vajaliku mulla ja muruseemnega ning muretses liivakasti jaoks uue liiva.

Talgupäeval tasandasid XIc klassi õpilased väljaku pinna ja kobestasid selle käsikultivaatoriga. Ka muruseeme sai mulda ja kinni rullitud. Juhiseid, kuidas kõike teha, jagas linnapea Jaan Aiaots isiklikult. Tema tõi kohale ka oma kultivaatori ja külviku. Lisaks 22 õpilasele, õpetajale ja linnapeale lõid väljaku kordategemisel kaasa SOS lasteküla pered. Ühtekokku rassis seal 36 inimest ning enam kui nelja tunniga sai väljak, kus käivad mängimas mitte ainult lasteküla, vaid ka ümbruskonna lapsed, korda.

Selleks, et lasteküla rahvale talgupäevast veelgi parem mälestus jääks, istutasid talgulised mänguväljaku serva Pruuli puukooli annetatud noore pihlaka. See puu valiti sellepärast, et pihlapuu toob vana uskumuse kohaselt õnne majja. Silma rõõmustab see aga nii kevadel õitsedes kui ka sügisel marjadest punetades.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus