Talgulised korrastasid Tapiku mõisaparki

Tõsisel tööpäeval jäi aega ka looduskaitse-eeskirjade tutvustamiseks ning erinevate looduskaitseasutuste ülesannete selgitamiseks.

19. sajandi esimesel poolel von Wahlide poolt rajatud Tapiku mõisapark paikneb praegu Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu Regiooni maa-alal maanteede ristumiskohas. “Plaane pargi suuremaks korrastamiseks olime pidanud juba ammu. Nüüd siis otsustasime kavatsuse täide viia ja pargis talgud korraldada. Et tööd plaanipäraselt kulgeksid, koostasime pargi hooldamiseks ka esmase hooldusjuhise,” rääkis Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu Regiooni kaitse planeerimise spetsialist Eerika Purgel.  “Talgutel võtsime maha võsa ja puid, vaatamata vihmale õnnestus süüdata lõke ja võsa ära põletada, ” rääkis ta.

Pargi korrastamisel osales koos oma töökaaslastega ka Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva-Tartu Regiooni direktor Toomas Võime, samuti Jõgevamaa Keskkonnateenistuse töötajad, Keskkonnainspektsiooni töötaja Timo Kangur ja Keskkonna Investeeringute Keskuse Jõgevamaa esindaja Enn Selgis. KIK on ka Tapiku pargis korraldatud talgute rahastaja. Usinasti lõid talgutel kaasa ka Pajusi ja Koeru vallavalitsuse töötajad eesotsas vallavanemate Reet Alevi ja Jaago Kuriksiga ning Tapiku elanikud. Eerika Purgeli sõnul tekkis asjalik koostöö ka pargialuse maa omanikuga. “Kinkisime talle raamatu “Eesti pargid,” milles juttu ka Tapiku pargist. Nüüd, mil esmane hooldus on tehtud, andsime maaomanikule ka juhiseid, kuidas parki tulevikus korrastada,” ütles ta.

Et Tapiku mõisapark on muinsuskaitse all, käis tööga tutvumas ka Muinsuskaitseameti Lõuna-Eesti Järelvalveosakonna Jõgevamaa vaneminspektor Sille Raidvere.

“Tööpäev Tapiku mõisapargiks kujunes meeldivaks ja rahvarohkeks ettevõtmiseks, mis tõestas, et ühiste jõududega suudetakse kultuurilooliselt olulisi ja suure loodusväärtusega paiku veelgi kaunimaks muuta, ” märkis Pajusi vallavanem Reet Alev.

Tapiku külaseltsing eesotsas Virve Etulaidiga kostitas talgulisi seltsingu toas kaminatul ääres piima ja õunakoogiga.

  JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus