Talgulised kogunevad Jõgeva uue luterliku kiriku ümbrust korrastama

Reedel, 28. aprillil algusega kell 14 korrastatakse Teeme ära! talgute raames Jõgeval Turu tänaval senise veetorni asemele rajatava EELK koguduse uue kiriku ümbrust. Talgulistel on võimalik uudistada ehitustööde käigus tehtud esimesi muutusi tulevase kirikutorni väljanägemises.

Talgujuht, riigikogu majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ütles, et EELK Jõgeva koguduse uue kiriku ümbruse korrastamisel tehti palju tööd juba möödunud aasta Teeme ära! talgutel. “Vaja on veel võsa, oksi ja hekki lõigata, prahti korjata ning muru riisuda, et kogu plats korda saaks. Teretulnud on iga abikäsi. Kaasa tasuks võta rehad, oksakäärid, käsisaed ja teisigi koristamiseks vajalikke tööriistu. Tänuväärne oleks, kui tuleks ka abilisi sõiduauto ja järelkäruga, millega saaks prahti prügimäele vedada. Kehakinnituseks on talgusupp,” märkis ta.

Aivar Koka sõnul on talgutel võimalik uudistada esimesi ehitustöid pühakoja rajamisel. “Valatud on viis vahelage, lõhutud uued aknaavad ja enamik vanu aknaavasid on kinni müüritud. Tulevikus viib torni ülemisele korrusele sajaastmeline trepp. Kogudusel on idee, et iga astme jaoks on võimalik annetada rahasumma (ligikaudne maksumus 200-250 eurot) ja astmele kinnitatakse annetaja nimega plaat,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus