Talgud Jõgeva noortekeskuses

Kevadise suurpuhastuse käigus koristasid väiksed talgulised põhjalikult noortekeskuse ning hoone ümbruse. Maja aknad said puhtaks, trepp värvitud, majaümbrus riisutud, peenrad rohitud ning võõrasemad istutatud.

Noortejuht ning talgute eestvedaja Marju Saviauk rääkis, et sel aastal oli noori talgutel rohkem kui mullu, üle 30.  Koos sõpradega läks töö kiiresti ja lõbusalt. Nii mõnigi sai esimest korda proovida lillede istutamist, kuid enne tuli selgeks õppida nipp, kuidas taim tervelt kasvupotist kätte saada. “Tuleb potipõhja keskele vajutada,” õpetas noorsootöötaja Marju. Et lilled ikka kaua kaunid püsiksid ja keegi neile peale ei astuks, tuli nutikatel talgulistel hea idee. Kõrval olevast autotöökojast küsiti peenarde jaoks paar autorehvi. Need täideti keskelt mullaga ning lilled istutati sinna.

Noorsootöötaja Ülle Ottokar oli rõõmus, et talgulised nii  aktiivsed ja töökad olid.  Et noortekeskuse talgud toimusid 30. aprillil, siis vedas ka ilmaga, mis oli märksa parem kui 2. mail.  Pärast tööd kostitati talgulisi maiustustega.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus