Takistussõiduvõistlus Jõgeval päikeses ja paduvihmas

<p />

Jõgeval Turu tänava äärsel ratsutamisväljakul toimus möödunud laupäeval takistussõiduvõistlus Jõgeva Sügis 2011”, kus võisteldi 60, 80 ja 100 cm kõrgusel parkuuril. Võistluse korraldasid väljaku omanikud Maimu ja Hanno Kranich ning Liivimaa Ratsaklubi.

 

Hooaja viimasel välisvõistlusel osales kolmkümmend võistlejat Jõgeva-, Tartu-, Pärnu- ja Viljandimaalt. Kohale tuli isegi üks soomlanna, 15-aastane Sonja Kataja, kes võistles kahe ratsu — poni Fresh-Finesse’i ja hobuse Calimero Von Cimelyga. Kuna Soomes suurtel võistlustel ponidega startida ei saa, kutsusid Sonja tuttavad ta Jõgevale, näitamaks, et siin ja mujal Euroopas saab ponidega osaleda nii väikestel kui ka suurtel võistlustel. Jõgeva võistlus oli Sonjale ja Fresh-Finesse’ile omamoodi soojendusstardiks, sest oktoobri teisel nädalavahetusel osalevad nad Saku Suurhallis peetaval Tallinn Horse Show’l.

Üldiselt osalevad madalate parkuuridega Jõgeva võistlusel põhiliselt noored ratsutajad, aga ka teenekamad võistlejad, kes tahavad oma noorele ratsule võistluskogemusi anda. Et Jõgeva võistlus ei kuulu Eesti Ratsaspordi Liidu ametlikku võistluskalendrisse, saavad seal osaleda ka need ratsutamishuvilised, kes ühegi klubiga liitunud pole. Paljude jaoks on see väga tänuväärne võimalus.

Keegi ei lasknud heidutada

Et mõnigi osaleja võistles mitme eri kõrgusega parkuuril või mitme hobusega, kogunes erinevaid stardikordi poole rohkem, kui oli võistlusel osalejaid. Kõige madalamal, 60 cm kõrgusel parkuuril tegid n-ö puhta töö Jõgevamaa võistlejad, 80 cm kõrgusel parkuuril lubasid meie maakonna piigad esikolmikusse vaid külalisvõistleja Soomest, 100 cm kõrgusel parkuuril tuli aga meie ratsutajatel tunnistada Tartu- ja Pärnumaa kogenumate võistlejate paremust.

Kui võistluste alguses oli ilm ilus, siis raskeima parkuuri läbimise ajaks vallandus paduvihm, ent ükski võistleja selle pärast stardist ei loobunud.

“See oligi hästi tore, et keegi ennast vihmast heidutada ei lasknud,” ütles üks võistluste korraldajaid Maimu Kranich. “Võistluste lõpus tulid aga rõõmsalt auringile ka need, kes hobused selleks ajaks juba auto peale vihmavarju olid viinud. Hobustega võistlejad tegid siis suurema auringi, “jalamehed” natuke väiksema.”

Tahetakse tagasi tulla

Ratsutamisvõistlust korraldasid perekond Kranich ja Liivimaa Ratsaklubi kahasse juba kolmandat korda. Ülemöödunud aastal toimus see oktoobrikuus ja kandis samuti “Jõgeva Sügise” nime, mullu võisteldi aga hoopis mai lõpus linna päevade ajal.

“Eks me sellepärast seda võistlust teeme, et kõik, kes üks kord käinud, tahavad jälle tagasi tulla,” ütles Maimu Kranich.

Ehkki võistlusväljak on suhteliselt väike – 30 x 40 meetrit – kompenseerib selle tillukese ebamugavuse võistluste mõnus kodune õhkkond ja ladus korraldus ning jõgevalaste soe vastuvõtt. Võistluste avamisel käis ratsutajaid tervitamas maavanem Viktor Svjatõšev. Ka neid, kes võistlust toetada soovisid, oli päris palju ning tänu sellele kujunes auhinnalaud rikkalikuks. Üks hea inimene tõi võistluste ajaks kohale isegi suurema koguse aegunud leiba, millega iga võistleja parkuurilt tulles oma ratsut kostitada võis.

“Tänan korraldajate nimel kõiki toetajaid, samuti osavõtjaid, kes säilitasid hea tuju ja sportliku vaimu võistluste lõpuni,” ütles Maimu Kranich. 

Takistussõiduvõistluse Jõgeva Sügis 2011” paremad 

60 cm parkuur:

1. Sandra Kuusk/ Fiva;

2. Brit Truuts/ Suzuki;

3. Stella-Ingrid Liinamäe/ Woody. 

80 cm parkuur:

1. Birgit Kranich/ Amor;

2. Sonja Kataja/ Fresh-Finesse;

3. Stella-Ingrid Liinamäe/ Fresh-Finesse. 

100 cm parkuur:

1. Laura Kõrgvee/ Herakles;

2. Marilin Sein/ Hr Hanks;

3. Urmas Kõrgvee/ Herakles.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus