Takistused lumelinna ehitamisel lükkavad jääpurikafestivali edasi

7. veebruaril Jõgeval toimuma pidanud traditsiooniline talvesündmus Jääpurika Festival 2014 lükatakse edasi, sest nii praegused lumeolud kui ilmaprognoos annavad põhjust arvata, et sel päeval pole võimalik lumelinna ehitada.

Mittetulunudusühingu Miinus 43,5 eestvedaja Raul Tauli sõnul oli sarnaselt möödunud aastaga plaanis jääpurikafestivali raames ka lumelinna ehitada.

“Praeguste prognooside järgi ei saja aga 7. veebruariks maha sellises koguses lund, mida ehitamiseks vaja oleks. Vähe tõenäoline on ka sulailma tulek. Arvestades seda, pidasime mõttekaks festivali edasi lükata. Täpset toimumisaega on keeruline välja pakkuda. Kui ilm peaks sündmuse jaoks lähiajal sobilikuks muutuma, saame festivali korraldada veel tänavu talvel. Kogenud ja tegus meeskond sündmuse organiseerimiseks on olemas ja traditsioon jätkub kindlasti,” rääkis Taul.

Jääpurikafestivali on tema sõnul korraldatud Jõgeval vähemalt seitse korda. Taul lisas, et MTÜ Miinus 43, 5 eestvedamisel korraldatud Jõgeva madalaima temperatuuri ennustamisvõistlusest tehakse tavakohaselt kokkuvõtteid maakonnalehes Vooremaa.

Jõgeva abilinnapea Raivo Meituse sõnul suhtub linnavalitsus tunnustavalt MTÜ Miinus 43,5 tegevusse Jõgeva kui külmalinna maine kujundamisel. “Omavalitsus toetab kindlasti seda ettevõtmist. Küllap saaks aga traditsiooniks kujunenud sündmust veelgi atraktiivsemaks muuta, näiteks võiks festivali raames ka jõulukuuski põletada ja tuleetenduse korraldada. Organiseerimisse võiks kaasata Jõgeva kultuurikeskuse, noortekeskuse ja teisedki linna asutused ja organisatsioonid,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus