Täiskasvanud õppija nädalal väärtustatakse elukestvat õppimist

Täiskasvanud Õppija Nädalal väärtustatakse elukestvat õppimist ning tunnustatakse tublimaid õppijaid ja õpisõbralikke organisatsioone. “Õppida ja end täiendada tuleb pidevalt, kuid täiskasvanud õppija nädala raames pöörame sellele tavalisest enam tähelepanu”, ütles Jõgeva maavalitsuse oskusainete peaspetsialist, ürituse Jõgevamaa koordinaator Li Lind.

Jõgevamaal autasustatakse Aasta Õppijat ja Aasta Koolitussõbralikumat organisatsiooni juba neljapäevasel tänuõhtul. Jõgevamaa Aasta Õppijaks valiti Voore Põhikooli algklasside, kunstiõpetuse ja parandusõppe õpetaja Anne Kana, kes on ennast pidevalt töö kõrvalt täiendanud ja omandatut oma töös edukalt rakendanud.

Jõgevamaa Aasta Koolitussõbralikumaks organisatsiooniks tunnistati Põltsamaa Lasteaed “Mari”, kus toimub pidev ja süstemaatiline personali arendamine.

Täiskasvanud Õppija nädala raames toimuvad Põltsamaa Keeltekoolis tasuta vestlusringid täiskasvanutele kuue akadeemilise tunni ulatuses. Vestlusringid toimuvad inglise, soome ja saksa keeles. Lisaks saab osaleda ka kirjakirjutamise kursusel.

Põltsamaa Muusikakool pakub juba mitmendat aastat muusikaharidust ka täiskasvanutele. Et sellisest võimalusest teavitada, korraldab muusikakool lahtiste uste nädala. 10.-14. oktoobrini ootavad õpetajad igal õhtul pilliõppe vastu huvi tundvaid täiskasvanuid, et neid nõustada ja julgustada. Nädal algab sissejuhatava ettekandega ja lõpeb vaba lava kontserdiga, kuhu on oodatud esinema kõik soovijad.

Jõgeva Täiskasvanute Keskkool ootab huvilisi 11. oktoobril lahtiste uste päevale, täiskasvanud õppija nädala raames on aga avatud ka õpilastööde näitus. Saab osaleda arvutiõpetuse lühikursustel ning kooli ja õppimisvõimalusi tutvustatakse ka Palal. Koolil on täiskasvanud õppija nädala raames kavas veel teisigi ettevõtmisi.

Jõgeva Ühisgümnaasiumi ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tuleb kinobuss. Õpetajad, huvijuhid ja noorte vabaajakeskuste juhendajad saavad tutvuda filmimaailma telgitagustega ja omandavad esmased teadmised kaamera käsitsemisest. Kuna laste ja noorte seas on töötoad väga populaarsed, tahetakse välja koolitada inimesi, kes selles valdkonnas noortega tööd jätkaksid. Töötubadesse saab registreerida telefonil 776 6341 (Li Lind).

Üle-eestilisel e-õppe päeval 12. oktoobril saavad kõik huvilised osaleda koolitusel E-koolituse alused: ideest teostuseni ? e-kursuse õpidisain, mis toimub Tallinnas ja Tartus, kuid kõigil on võimalik seda jälgida ka videokonverentsi vahendusel.

10.-12. oktoobrini on kõigil võimalik osaleda tasuta e-kursusel, lugeda edukate e-õppijate arvamusi veebipõhisest õppest, osaleda viktoriinis ja saada osa muustki põnevast.

Täpsemat infot nii maakondlike kui üle-eestiliste Täiskasvanud Õppija Nädala raames toimuvate ürituste kohta saab Jõgeva maavalitsuse koduleheküljelt www.jogevamv.ee hariduse lingi alt.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus