Tahvlitehasel valmis uus kontorihoone

Reedel oli Põltsamaa vallas Pauastvere külas asuval TK Team AS tahvlitehasel põhjust pidu pidada, sest tehasel valmis uhke ja nüüdisaegne juurdeehitis, kus hakkab tööle kontor. Hoone fassaad on enamasti klaasist, mis on maakohas ehk isegi veidi harjumatu.

iii

Tehase tegevdirektori Ants Reinumägi sõnul tähistab uue kontori valmimine ühte järjekordset etappi  ettevõtte ajaloos. TK Team tahvlitehase omanikke esindanud Andres Koern meenutas, et rohkem kui 12 aasta eest alustasid nad sealsamas ruumides remondiga. Vahepealsetel aastatel on tegevust laiendatud, tootmispinda juurde ehitatud ning selleks maadki juurde ostetud. Andres Koern toonitas, et hea tulemuse saavutamiseks tuleb pidevalt tegeleda sellega, et kogu ahel, millest tootmistegevus moodustab ühe osa, toimiks häireteta. Ent kõige olulisemana nimetas Andres Koern usaldust, mida sisaldab TK Team-i kaubamärk. Omanike esindajana lausus kõneleja tänusõnad ka kõigile ettevõtte töötajatele, kes tegelikult iga päev väärtusi loovad. Vähetähtis pole ka fakt, et majanduslikult raskel ajalgi suudab TK Team igapäevase tootmistegevuse kõrval ka investeerida.

Investeerimine on oluline märk partneritele

Andres Koern märkis, et tahvlitehase asukoht Põltsamaa vallas Pauastveres on taolisele ettevõttele igati soodne. Peamine mure oli tehast asutades sobivate tootmishoonete puudumine. Nüüdseks on tootmishoone vajalike nõuetega vastavusse viidud.

Ettevõtte tegevust on peale Eesti laiendatud ka Lätti, Suurbritanniasse ja mujale. Endise Põltsamaa Felixi juhi Andres Koerni sõnul on paljud kohalikud elanikud mõistnud, et ettevõtteid, mis arenevad perspektiivi tunnetades, võib usaldada. “Kuid kõige tähtsam on ikkagi meie ettevõtetes töötav inimene. Ilma töötajat väärtustamata pole võimalik parimat tulemust saavutada,” kinnitas Koern, lisades TK Team omanike esindajana, et võib-olla on isegi hea, et kriisi ajal saab arengus tempot veidi tagasi võtta. Samas tõdes ta, et investeerimine majanduslikult raskel ajal annab firma kohta  usaldusväärse signaali, et tegemist on tugeva ettevõttega. “Praegu tuleb valmistuda ajaks, kui majandus jälle kosuma hakkab,” toonitas Andres Koern.

Parim hinna ja kvaliteedi suhe

Kontoriruumide kõrval paikneb nõupidamisteruum, kus kontoritöötajad kohvipause saavad pidada. “Eraldi tähelepanu oleme pööranud oma naisperele,” rääkis Ants Reinumägi juhatades uudistajad   nõupidamisteruumist otse katusele, kus suvel mõnusalt päikest saab võtta.

Ent viimase remondiga ei parandatud ainult juhtkonna töötingimusi, vaid renoveeriti ka töötajate olmeruumid. Nii on nüüd olemas korralikud riietusruumid nii naistele kui meestele, samuti rajati ettevõttele oma saun. Ka fassaad sai uue näo ning soojustati seinad. Ruumide küttesüsteem on ehitatud nii, et on võimalik kasutada erinevaid kütteliike.

Võin öelda, et hinna ja kvaliteedi suhe on parim,” hindas ettevõtte tegevjuht  ehitusfirma OÜ Bueno tööd.   

Lähiaastatel investeeritakse tootmisse

Ehitusfirma juhi Vitali Goroško sõnul alustasid nad tahvlitehasega läbirääkimisi juba aasta alguses, ent reaalse ehitustegevuseni jõuti juunis.

Midagi keerulist sellel objektil nende jaoks polnud. Küll muutis  ehitustöö tavapärasest keerukamaks tõsiasi, et ettevõte tegeles tootmisega samal ajal edasi.  Iga päev tegutses objektil kuus-seitse inimest, viimastel päevadel enne ehitus- ja remonditööde lõppemist kuni 15 ehitajat. Vitali Goroško tunnustas TK Team AS tahvlitehase juhti Ants Reinumägi selle eest, et ta valis ehitajana välja just kohaliku firma.

“Lähemal viiel aastal ei pea me mitte olmesse, vaid töötingimustesse panustama,”  rääkis lähiaastate perspektiivist TK Team omanikke esindanud Andres Koern.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus