?Tähetund? meelitab Jõgevale ligi 500 luulesõpra

Seekordsete luulepäevade teemaks on “See on nüüd selge, et on tarvis imevähe?? (Ott Arder).

?See on teema, mille alla saab palju mõtteid panna. Imevähe on vaja ilusateks mõteteks ja ilusateks asjadeks,? selgitas teema valiku tagamaid Betti Alveri Fondi esinaine Maimu Valdmann.

Läbi tosina aasta on luulepäevadel käsitletud mitmeid erinevaid teemasid. Kui esimesel “Tähetunnil” esitati Betti Alveri loomingut, siis kõigil järgnevatel aastatel on olnud erinevad teemad, nagu “Eesti uusim luule”, “Laps luules”, “Aastaajad sonettides”, “Juhan Viiding ja sõbrad”, vene luule, B.Alver ja mõttekaaslased, SIURU kui kirg ja mäng, Naine – … on Su nimi … .

Maimu Valdmanni sõnul on just teema see, mis loob luulepäevadele oma eripära. ?Tänavu rõhume just Eesti loomingule ja rahvuslikkusele,? sõnas Valdmann. Ka reedeõhtune tantsubänd Untsakad on Valdmanni sõnul tore ja rahvuslikkust edasi andev kollektiiv.

Luulepäevadel TÄHETUND esinetakse luuleetenduste ja -kavadega. Kokku osaleb tänavustel luulepäevadel 36 truppi ning ettekandele tuleb 37 luuleetendust. ?ürii, mida nimetatakse akadeemiaks, selgitab välja parimad etendused, lavastused ja näitlejad. ?üriis on olnud ja on seegi kord Urmas Vadi, Jane Miller, Thea Paluoja, Ain Mäeots, Jaak Allik, Mari Tarand, Margus Oro jt.

Luulepäevad avatakse Jõgeva Kultuurikeskuses reedel, 26. novembril, kell 12.00 ning pidulik lõpetamine toimub laupäeval, 27. novembril kell 17.45. Lõpetamisel annab SA Betti Alveri Fond üle aastapreemia kultuuris või hariduses silma paistnud Jõgeva inimesele ja sihtstipendiumi Jõgeva noorele, kes õpib kõrgkoolis humanitaarerialal.

Lisaks omistatakse ühele luulepäevadest osavõtva trupi juhendajale ?ürii otsuse põhjal “Kuldaväärt õpetaja ” nimetus ja kullast kaelaehe Tähetunni logoga, mille on välja pannud Jõgeva Majandusühistu.

Lisaks luuleetendustele toimuvad 26. novembri kell 17.30 mälestushetked Betti Alveri mälestuspargis Jõgeval. Traditsiooniks on saanud ka poetessi mälestamine Raadi kalmistul. Seekord viisid Jõgeva Ühisgümnaasiumi ja Jõgeva Gümnaasiumi õpilased lilled luuletaja hauale 23. novembril, kus esinesid luulekavaga ühisgümnaasiumi õpilased.

Luulepäevi korraldavad Sihtasutus “Betti Alveri Fond” ja Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater “Liblikapüüdja”.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus