Tähe võttis EuroFloorball karikavõistlustelt maksimumi

Saalihokiklubi Tähe naasis Euroopa saalihokiklubide tähtsuselt teiselt karikaturniirilt hõbemedaliga ning klubi treeneri Marko Saksingu arvates oli see antud tingimustes maksimaalne saavutus.

Eelmisel nädalal Slovakkias peetud EuroFloorball saalihokiturniiri alustas Jõgeva Tähe kohe hea hooga. Alagrupis oli Tähe esimeseks vastaseks Läti meister Lekrings, kellega viimati mängiti neli aastat tagasi Läti liigas. Kohtumine algas hoogsalt, esimene kolmandik mängiti 2:2 viiki. Teisel kolmandikul suutis värava visata vaid Rein Kivi, kellele andis söödu Pavel Semjonov. Viis minutit enne kohtumise lõppu suutsid Lekringsi mängijad ülekaalus viia kohtumise seisuni 5:5 ning mängu oli ähvardamas lisaaeg. Siiski tegi Tähe ründaja Iiro Liede otsustava käigu ning virutas palli kaks sekundit enne normaalaja lõppu poolelt väljakult vastaste väravasse.

See võit andis tervele meeskonnale hea emotsiooni ning sama hooga jätkati ka järgmisel päeval, mil vastaseks Slovakkia meeskond Grasshoppers. Esimese kolmandiku lõpus juhiti juba 4:2. Teise kolmandiku lõpuks oli Tähe edu lausa 7:3.

Siiski kippus Tähe väravavaht Tõnis Vähi vigu tegema ning slovakid suutsid vahet vähendada seisuni 6:8. Väikesest tagasilöögist hoolimata ei andnud Jõgeva meeskond edu käest ning võitis alagrupi kindlalt kahe võidu ja kuue punktiga.

Poolfinaalis oli suur osa mehi vigastatud

Poolfinaalis oli Tähe vastaseks Venemaa meister Pomor ning see mäng oli juba hoopis kõvemast klassist. Paraku hakkasid sel kohtumisel Tähe võistkonna sooritust segama vigastused ning väsimus. Läbi valu mängisid võistkonna kapten Raul Kivi, Julle Sumen ja Ilmar Niitov. Kaitsja Hannes Pagi venitas poolfinaalis reielihast nii õnnetult, et viidi otse mängult kiirabiga haiglasse.

Siiski oli kümmekond minutit enne kohtumise lõppu seis 8:5 Tähe kasuks, kuid siis kogus Jõgeva meeskonna ründaja Pavel Semjonov kaks kaheminutilist karistust järjest ning mõlema ülekaalu jooksul suutis Pomor ka värava visata. Tähe õnneks sai mänguaeg otsa enne, kui venelased viigiväravani jõudsid. Jõgeva võistkond pääses finaali tulemusega 8:7. “Paša (Pavel Semjonov- E.A) pingutas veidi üle, ei olnud vaja nii hirmsasti suruda ja neid karistusi korjata,” hindas Jõgeva treener Marko Saksing meeskonna ühe juhtründaja karistusminuteid.

Esikoht oleks nõudnud liigseid kulutusi

Finaalis oli Jõgeva vastaseks jällegi Lekrings, keda alagrupiturniiril napilt võideti. Siiski teadsid Tähe mängijad, et finaal saab olema esimesest kohtumisest raskem. “Martin Karis ei saanud Slovakkiasse kaasa tulla, temast oli suur puudus. Meil oli ainult kolm kaitsemängijat. Julle ja Raul mängisid ka rohkem kaitset, kuigi tegelikult on nad ründajad. Ütlesin poistele, et peate kolmekesi kuidagi kaitses vastu pidama, midagi teha ei ole,” rääkis Saksing meeskonna ponnistustest.

Kohtumine lõppes Lekringsi 5:4 võiduga ning Tähe osaks sai EuroFloorballi turniirilt teine koht.

Kuigi turniirivõit ja edasipääs Champions Cup’ile oli vaid ühe värava kaugusel, jäi Jõgeva Tähe treener meeskonna soorituse ja teise kohaga väga rahule. “Nii väikeste rahaliste võimalustega klubi kohta on see väga suur saavutus,” lisas Saksing.

Turniiri võitja sõidab järgmisel aastal Šveitsi Champions Cup’ile, kus vastasteks Euroopa tippklubid. Turniirile sõitmiseks kulub Marko Saksingu hinnangul umbes 15 000-20 000 eurot, mida paraku Jõgeva saalihokiklubil kusagilt võtta pole. Seega on teise koha saamine SK Tähe jaoks pigem võit kui kaotus. Siiski andsid Jõgeva mängijad finaalis endast maksimumi ning ei kaotanud finaali suure rahalise väljamineku hirmus. EuroFloorball Cup’ilt kaasa toodud teise koha karikas on Jõgeva saalihokiklubi jaoks kõigi aegade suurim tulemus.