Tähe võttis Eesti meistrilt vastu kaotuse

Möödunud nädalal pidas JSK Selver/Tähe esindusmeeskond kaks Eesti Meistriliiga kohtumist, kus möödunud aasta võitjale SK Augurile tuli alla vanduda. Siiski saadi jagu Sparta Team/Automaailmast.

Tähe läks möödunud nädalal vastamisi Tallinna meeskonna SK Augur/Wasteland võistkonnaga, kellega juba mitmeid aastaid Eesti meistritiitli pärast kembeldud on. Seekordne vastasseis algas üsna tasavägiselt, esimesel kolmandikul jäi peale SK Augur 2:1. Teine kolmandik möödus samuti pingelise heitluse saatel, viimasele vaheajale mindi Auguri 5:4 eduseisult. Viimasel kolmandikul ei suutnud Tähe mängijad Auguri väravatesajule vastu panna ning kohtumine lõppes valitsevate meistrite 10:5 võiduga.

Läti liigas ollakse nelja parema hulgas

Järgmine koduliiga kohtumine peeti praegu liigatabeli kuuendat kohta hoidva Sparta Team/Automaailma vastu. Kohtumise alguses suutsid Tähe mängijad jääda 1:3 kaotusseisu, mida hakati hoolega vähendama teisel kolmandikul. Enne mängu viimast kahtekümmet minutit olu seis 5:3 Tähe kasuks. Edu enam käest ei lastud ning viimasel kolmandikul viskasid Tähe mängijad veel kolm väravat lisaks, Sparta Team suutis selle aja jooksul oma skoorile lisada vaid ühe värava. Kohtumine lõppes Jõgeva meeskonna 8:4 võiduga. Mängus Sparta Teami vastu jõudis viiekümnenda resultatiivsuspunktini Vladimir Nurmi, kelle kontol on 21 väravat ja 29 söötu. Momendil asub Tähe Eesti meistriliiga tabelis Auguri järel teisel kohal.

Läti liigas liigub JSK Selver/Tähe jõudsalt selle suunas, et play-off-is esimene ring vabaks saada. Selleks tuleb meeskonnal jääda põhiturniiri lõppedes esimese nelja hulka. Enne Läti liiga põhiturniiri viimaseid kohtumisi asetseb Tähe liigatabelis kolmandal kohal. Selles liigas on Tähe ka ainuke välismeeskond ning tihtipeale tuleb Jõgeva meestel alla neelata Läti kohtunike kahtlasi otsuseid. Ülemöödunud nädalal kohtus Tähe võõrsil Kekava meeskonnaga.

Kaks põhimängijat vigastustega eemal

Kohtumise normaalaeg jäi 7:7 viiki. Lisaajal oli Tähel hea võimalus viigistada, kui Valery Maslovi vastu tehti viga ning Tähe kasuks määrati karistusvise, mida asus realiseerima Raul Kivi. Mees sai oma ülesandega igati hästi hakkama, realiseerides teenitud karistusviske, kuid kohtunikud lugesid selle määrustevastaseks. “Pall ei tohi karistusviske ajal tagasi liikuda, ainult edasi. Kohtunik ütles, et Raul tõmbas palli tagasi,” selgitas klubi treener Marko Saksing ning lisas, et ta ei taha kohtunike kohta midagi halvustavat öelda. “Vahel juhtub nii,” nentis Saksing. Kohtumine kaotati 8:7.

Möödunud nädalal teatati SK Tähe ründaja Pavel Semenovi operatsioonileminekust. Nimelt vigastas Semenov oma jalga MM-il nii tõsiselt, et vajab kirurgi abi. SK Tähe üks võtmemängijaid peab seega hooaja pooleli jätma. Operatsioon oli edukas ning klubi andis lootust, et Jõgeva saalihokifännid näevad teda platsil juba uuel hooajal. Vigastatud on ka veel üks Tähe meeskonna põhikoosseisu mängija. Ülemöödunud nädalal peetud kohtumises EMÜ meeskonna vastu vigastas Raul Kivi üsna hullusti jalga, mis nüüd paar nädalat kipsis peab olema.