Tähe võitis koduse karikavõistluse

Eelmisel nädalavahetusel peeti Jõgeva spordihoones Virtus saalihokiturniir “Jõgeva Karikas”, kus osales kuus võistkonda ning kelle hulgast osutus parimaks kodumeeskond JSK Selver/Tähe.

Korraldajaklubi Jõgeva SK Tähe osales turniiril kahe  võistkonnaga — esindusmeeskonna ja duubelmeeskonnaga. Veel astusid võistlustulle kolm saalihokimeeskonda Eestist ning üks ka Soomest.

Avamängus oli SK Tähe esindusmeeskond vastamisi EMÜ SK võistkonnaga. Kohtumisel oli Jõgeva võistkond vastasest peajagu üle. Tähe mängijad viskasid EMÜ väravasse kuus palli ning neile vastati vaid ühe väravaga. Samas ei saatnud Tähe võistkonda edu järgmises kohtumises TTÜ-ga: vastu tuli võtta 4:6 kaotus. Väravaid viskasid Tähe mängijatest Targo Treial, Margus Guss ja Ilmar Niitov. 

Finaalikoha otsustasid bullitid

Esimesel võistluspäeval pidi JSK Selver/Tähe duubelmeeskond vastu võtma kaks kaotust. Saku Fortuunale kaotati 3:8 kaotus ja ülisuurelt jäi  SK Tähe II alla soomlaste VKTP võistkonnale. Kohtumise lõppskoor oli 12:1 soomlaste kasuks. Teisel päeval kohtusid veerandfinaalis Tähe esindus- ja duubelmeeskond. Selles kohtumises jäi kindlalt peale esindusmeeskond, kes alistas SK Tähe II võistkonna 13:1. Samas andis treener duubelmeeskonna esinemisele hea hinnangu.

“Peame ka aru saama, et enamik poisse on 13-17-aastased. Nende mäng peaks hakkama sujuma 2012.-2013. hooajal. Praegu tuleb lihtsalt õppida,” nentis klubi treener Marko Saksing.

Poolfinaalis olid vastamisi Tähe esindusmeeskond ning eelmise aasta karikavõitja VKTP Soomest. Pingeline mäng jäi normaalajal 5:5 viiki. Kohtumise võitja otsustati karistusvisete ehk bullititega. Ainukesena viskas Tähe meeskonnast  palli vastaste väravasse Margus Guss. Jõgeva meeskonna väravas tegi head tööd Tõnis Vähi, kes tõrjus kõik vastaste visked. 

Parim väravakütt oli Soomest

Finaalis oli Tähe vastaseks SK Saku Fortuuna meeskond. Pingelises mängus ei sündinud esimeses mängupooles ühtegi väravat. Mängu teine pool möödus Jõgeva Tähe meeste dikteerimisel, kes viskasid Saku väravasse kaks palli. Vastased ei saanud kirja ühtegi väravat. Finaali lõpptulemuseks jäigi 2:0 ning koduse karikavõistluste võitjaks on sel aastal JSK Selver/Tähe esindusmeeskond.

Klubi treener Marko Saksing kinnitas, et jääb oma hoolealustega väga rahule. “Tegemist oli ikkagi esimeste mängudega. Saime küll ühe kaotuse, aga see ei lugenud midagi. Minu arust oli sellest isegi abi, sest saime ühe mängu lisaks ning saime kõikide meeskondadega mängida, kes turniiril osalesid,” lisas Saksing.

Turniiri üleplatsimeheks tunnistati Tähe esindusmeeskonna mängija Margus Guss. Parima kaitsja tiitel läks Saku Fortuuna mehele Mats Tammele. Enim väravaid viskas turniiri jooksul VKTP mängumees Iiro Liede, parimaks ründajaks tunnistati Tähe mees Nikolai Roop ja väravas tegi kõige paremini tööd samuti Jõgeva mängija Rainer Kalde.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus