Tähe võitis kaks hõbedat

Möödunud laupäeva õhtul kohtusid kolmandas finaalmängus pretendendid tänavusele meistritiitlile: SK Tähe esindusmeeskond ja TTÜ. Mängule elasid kaasa paljud Tähe fännid, kes olid sel puhul pealinna sõitnud.

Tähe skoori avas Tanel Soidla ning teise palli lõi vastase väravasse Raul Kivi. Alari Pagi ja Margus Guss tabasid väravat koguni kahel korral. Kolmandal kolmandikul juhtis Tähe veel 6:4, seejärel läks aga TTÜl korda visata kolm väravat järjest. Lootuses seisu kiiresti parandada vahetas Tähe enne mängu lõppu väravavahi veel ühe väljakumängija vastu, ent paraku tõi see kaasa vaid veel ühe TTÜ värava. Mäng lõppes TTÜ 8:6 võiduga ja kuna sama meeskond oli võitnud ka kaks esimest finaalmängu, läks tänavune meistritiitel neile. Mängu parimateks tunnistati Martin Karis Tähe esindusmeeskonnast ja Esa Karjalainen TTÜst.

Varasematel aastatel on Tähe esindusmeeskond võitnud kaheksal korral meistritiitli ning jäänud kolmel korral (1995., 1998. ja 2005. a) teiseks. TTÜ võitis oma esimese Eesti meistri tiitli 2005. aastal.

“Finaalmängude seerias oli meie võistkonna oskuste ja võimete tase kõige parem kolmandas mängus. TTÜ on tugev vastane, kuid seekord võitsid nad meid küll pigem tänu paremale õnnele,” ütles Tähe esindusmeeskonna treener ja spordiklubi juhatuse esimees Marko Saksing. “Selle, kas jätkan Tähe treenerina ka edaspidi või sõlmin mitmeaastase lepingu Läti meeskonnaga Rubene, otsustan paari päeva pärast.”

“Mõistagi soovinuksin ma, et viimastel aastatel kõige rohkem kuld- ja hõbemedaleid võitnud Jõgeva linna sportlased oleksid saavutanud järjekordse meistritiitli,? ütles osaühingu Juta&Kaido juhataja Kaido Lehtla. ?Teades aga keerulist olukorda, mille on põhjustanud mitmete andekate mängijate vigastused ja klubi pidev rahanappus, väärivad Tähe mehed igati kiitust ka hõbemedali võitmise eest. Olen ise firmajuhina püüdnud Tähet jõudumööda toetada. Spordiveteranina kutsun kõiki Jõgevamaa ettevõtteid ning omavalitsus- ja riigiasutusi tegema sedasama: siis püsivad ja arenevad Jõgeval saalihokitraditsioonid. Marko Saksing suudab treenerina ja mängijana kindlasti läbi lüüa erinevates riikides, kuid Jõgeva patrioodina sooviksin, et ta jätkaks oma missioonitundelist tööd kodulinnas.?

Tähe toetuseks märkimisväärselt suuri summasid eraldanud ettevõtja Priit Saksing lisas: ?Meistrivõistluste finaalmängud andsid arvatavasti paljudele meeldiva sportliku elamuse. Pärast TTÜ võitu õnnitlesin tehnikaülikooli spordiklubi juhatajat, omaaegset tippkorvpallurit Heino Lille, kes omakorda märkis, et Jõgeva Tähe iseäranis silmapaistvaks teeneks on treenimis- ja võistlemisvõimaluste pakkumine erinevas vanuses spordihuvilistele. Sellist edukat ja järjepidevust kandvat klubi, mille all võistleb tervelt üheksa võistkonda, kohtab tema sõnul maapiirkondades haruharva.

Heino Lille tunnustavad sõnad tegid mõistagi südame soojaks. Ise aga leian, et Jõgeva Nokiaks kutsutud SK Tähe vajaks pidevat riigi ja omavalitsuste poolset rahastamist. Praegu on riiklikul finantseerimisel eelistatud aga pealinna spordikollektiive.?

Hõbemedali võitis tänavustel saalihoki meistrivõistlustel ka Tähe naiskond, kes teises finaalmängus kaotas Saku Fortuunale 3:9. Õrnemast soost Tähe saalihokimängijatest lõid väravaid Anu Tammiku ja Marika Dodjak, võistkonna parimaks valiti Kertu Ivanov.

?Nii meeste arvestuses kulla võitnud TTÜ kui ka naiskondadest meistriks tulnud Saku Fortuuna võistkond on oma koosseisu kutsunud võimekaid külalismängijaid Soomest. Tähe soovib aga sportimisvõimalusi ja võidurõõmu pakkuda kodupiirkonna sportlastele, seetõttu on ka esindusmeeskond ja naiskond komplekteeritud Jõgevamaa sportlastest, ” ütles Priit Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus