Tähe võitis Eesti meistritiitli

Möödunud laupäeval peeti Tallinnas Kristiine spordihallis saalihoki finaalseeria neljas kohtumine, kus JSK Tähe näitas SK Auguri vastu oma üleolekut, võites kohtumise suure eduseisuga ning pälvis üheksandat korda Eesti meistritiitli.

Enne mängu ei soovinud Tähe treener Marko Saksing avalikult mängutaktikast rääkida, vaid sõnas, et neil on omad nipid veel varuks. Samas oli Tähel kindel soov neljanda kohtumisega tiitel võita. Mängima mindi kolme mänguliselt võrdse viisikuga ning rõhku pandi rohkem oma värava kaitsmisele.

Augurile ei antud võimalustki

Esimesel kolmandikul olid meeskonnad küllalt võrdsed, meeskonna töö sujus mõlemal poolel, kuid vaheajale mindi siiski Tähe 2:1 juhtimisel. Teisel kolmandikul sai Tähe meeskond alles õige hoo sisse, taktikast peeti kinni ning edukalt suudeti oma värav puhtana hoida, visates ise vastaste väravasse kolm palli.

Teisele vaheajale mindi jällegi Tähe juhtimisel, tablool numbrid 5:1. Kolmandal kolmandikul oli SK Augur Tähe vastu praktiliselt võimetu. Jõgeva meeste hoog ei raugenud ning viimane kolmandik võideti 4:1 ning kogu mäng lõppes skooriga 9:2. Selle tulemusega võitis JSK Tähe pärast kolmeaastast vaheaega Eesti meistritiitli.

Finaali viimases mängus tegid head tööd Vladimir Nurmi, Heikki Hintikka, Jarmo Walther, Kaido Ingver, Nikita Bõstrov, Teemu Lehikoinen, Nikolai Roop, Tammi Kivi, Alari Pagi, Valery Maslov, Pavel Semenov, Martin Karis ning meeskonna parimaks tunnistati sel hooajal meistriliiga debüüdi teinud Rainer Kalde.

Eraldi auhind anti tippspordist loobunud Veiko Raudsepale, kes tunnistati põhiturniiri parimaks väravavahiks ning tunnustuse osaliseks sai ka Rainer Kalde, kes oli play-offide parim väravavaht. Esindusmeeskonna hooaja resultatiivseimad olid Pavel Semenov 53, Marko Saksing 40 ning Nikolai Roop 36 punktiga.

Järgmine hooaeg lahtine

JSK Tähe peatreener Jari-Petri Anttila on oma kasvandike üle väga uhke. Avalikus pöördumises tunnustas ta kõiki Tähe mängijaid ning tõdes, et Jõgeva esindusmeeskonnast on kasvamas Euroopa tasemel klubi. “Enam ei ole vaja minna Soome, et tõusta tippu,“ sõnas Anttila. Väga palju on Tähele kogemusi juurde andnud Läti liigas mängimine, kus sel aastal jäädi kuuendaks.

Praeguse seisuga on järgmine hooaeg Tähe jaoks veel lahtine, kuna pole kindel, kes ja mis ulatuses meeskonda toetada saab ning ilma sponsoriteta on Eestis ja ka mujal võistlemine meeskonna jaoks võimatu. Siiski on treener Marko Saksing tänulik nendele inimestele ja ettevõtjatele, kes soostusid sel aastal Jõgeva klubi toetama. “Suured aitäh toetajale, kelleks olid S.P.M.Invest, Kivikuvand, Juta&Kaido,  A-Selver,  Estem Tehnikakaubad, Uus Katus, Eili Rajapuu, PH Projekt, Maksibussid, Perevara AS, Salome Auto (FatPipe), Adidas Baltics SIA Eesti filiaal, EhitusGamma, Jorla Auto, Agrochema Eesti, Jõgeva Gaas, SeiCom, Jõgeva Tootjate Liit, Lindaliini AS, Tallink Grupp, Jõgeva maavanem, Jõgeva linnapea, Maardu linnapea, Priit Saksing ja Valeri Haritonov ning maakonnaleht Vooremaa.

Veel tahtsid nii Saksing kui ka Anttila tänada tulihingelisi fänne, keda väikese Jõgeva kohta on alati olnud väga arvukalt. Kodumängude ajal on saal iga kord olnud rahvast täis ja toetajad pole oma häält koduklubi jaoks kunagi säästnud. “Eritänud meie suurepärastele fännidele. Vahest olite nii suurepäraselt valjuhäälsed, et pidin meeskonda lausa viipekeeles juhtima,“ sõnas peatreener Anttila.