Tähe valus kaotus

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond kaotas Eesti saalihoki meistrivõistlustel pühapäeval kodus Ääsmäele 6:9 (1:0, 2:4, 3:5). See oli meeskonna esimene lüüasaamine sel hooajal.

Mängu algus oli siiski lootusrikas. Ainars Juškevičs viis Tähe avakolmandikul 1:0 ette ning teise kolmandiku alguses kasvatas ta eduseisu 2:0-le. Järgnenud kolme minutiga tabas aga meeskonda esimene mõõn ja korraga leiti juba ennast 2:3 kaotusseisust.

1. minutil suutis Margus Rosin veel seisu 3:3 viigistada, aga see oli ka viimane rõõmuhetk. 41. minutil juhtisid külalised juba 6:3. Mängu lõpp ehk viimased kolm minutit kujunesid tõeliseks thrilleriks, sest lühikese ajaga visati veel kuus väravat.

25 sekundi sees vähendasid Mathias Einamann ja Juškevičs vahe minimaalseks – 5:6. Minut hiljem (43.42) tegi Ääsmäe meeskond seisuks 7:5 ja 11 sekundit hiljem jõgevalaste omaväravast ilmusid tabloole numbrid 8:5.

21 sekundit hiljem skooris Rome Andro Moora ja kaotusseis kahanes kaheväravaliseks. Aga seegi polnud kõik. 17 sekundit enne lõpuvilet (44.43) tegi külalismeeskond veel ka üheksanda värava. Seega kuulus Ääsmäe meeskonnale suur 9:6 võit. SK Tähe/Olivial on nüüd turniiritabelis 10 punkti, millega ollakse Paf Saalihokiliigas 5. kohal.

Oluliselt paremini läheb SK Tähe/Olivia 06 noortemeeskonnal U14 meistrivõistlustel, kus ollakse pärast kolme vooru täisedu 9 punktiga ainuliidrid. Viimati alistati kaks vastast kodus. Kõigepealt saadi 9:6 jagu Tapa/Jäneda ühismeeskonnast. Suurimad skooritegijad olid Karl-Eerik Kukk 2 + 2 ja Marek Rosin 2 + 1.

Teises mängus võideti aga 12:2 HK Kaigas/Kehtna meeskonda. Koguni viis väravat visanud Kukk andis lisaks kaks resultatiivset söötu. Markus-Lion Räitsak kogus 4 (2 + 2) ja Rasmus Moora 3 (2 + 1) resultatiivsuspunkti.