Tähe tegi endale ja publikule sünnipäevaks magusa kingituse

Läti saalihoki meistrivõistluste esiliigas mängiv Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond tegi laupäeval klubi 24. sünnipäeval endale ja rohkearvulisele publikule meeldejääva kingituse, kui alistati liiga üks tugevamaid FBK SAC võistkond 13:5 (4:1, 4:1, 5:3). Lisaks magusale võidule väljakul pakuti ka sünnipäevatorti.


„See oli tõesti hea võit, mis andis tunnistust meie praeguse meeskonna tugevast potentsiaalist,” kinnitas Tähe meeskonna treener Marko Saksing. „Lätlaste FBK SAC on tugev sats, kes eelmisel hooajal saavutas Läti esiliigas 4. koha.”

Arvestades vastase tugevust, tuli Tähe meeskond esmakordselt sel hooajal väljakule oma parimas koosseisus. Algviisikus alustasid meeskonna kapten Mathias Einamann ning lätlased Peteris Freimanis ja Ainars Juškevics edurivis ning Lauri-Robert Indus ja Karl Kastan kaitses. Jõgeva sai mängu kiiresti käima ja esimeste väravate puhul näitas suurepärast koostööd just lätlastest leegionäride tandem.

„Nad on aastaid koos mänginud ja tunnevad üksteist suurepäraselt,” selgitas Saksing. Mängu lõppedes oli Juškevicsi kontos kolm väravat ja Freimanisel viis resultatiivset söötu.

Võib öelda, et seisul 4:0 lagunes lätlaste mäng lõplikult koost ning nad ei uskunud enam isegi enda edusse. Jõgeva meeskonnal klappis pea kõik. Tõelise iluvärava meisterdas meeskonna kapten Einamann, kelle üldine panus võitu oli silmanähtav.

„Tähe mängib väga targalt, loksutab vaikselt mängu, kuni luuakse täpse sööduga ootamatult  väravavõimalus,” kommenteeris mängu klubi kunagine mängija Argo Servet.    

Vaid viimase kolmandiku algul, kui Jõgeva mängijad läksid korraks lätlaste kiire jooksutempoga kaasa, hakkas kaitse kärisema. 8:2 seisul tegid külalised kaks väravat ja ka viies oli õhus. Õnneks ei andnud Tähe initsiatiivi käest ja lõpuvileks saadi veenev 13:5 võit.

Kogenud mängijate kõrval rõõmustas just noorte, esimest aastat meeskonnas mängivate Rome Andro Moora ja Margus Rosina etteaste. Mõlemad poisid said mängus ühe väravaga ka käe valgeks. Kusjuures mängu viimase värava viskas oma soololäbimurdega just Rosin.

„Meil on praegu tõesti hea meeskond. Just 2004–05 sündinud noorte võistkonda sulandumine muudab Tähe oluliselt tugevamaks. Nüüd on vaid küsimus, et suudaksime seda võimekat meeskonda koos hoida,” rääkis klubi eestvedaja Saksing.

Tema sõnul on sellise koosseisuga nagu praegu võimalik mängida edukalt kõikide tugevamate meeskondade vastu nii Eestis kui Lätis. „Eks selle meeskonna hoidmine ja edasi arendamine sõltub paljuski meie toetajate, eelkõige Jõgeva valla abist. Üheskoos tegutsedes suudame vastu minna järgmisele, klubi juubelihooajale,” arutles Saksing.

Tähe meeskonna poolt tegid võidumängus veel skoori Sven Uue kolme ja Andreas Õun, Alex Guske, Kristo Lehiste ning Aleksander Prõttšikov ühe väravaga.
Meeskonna parimaks tunnistati Mathias Einamann.

„Suurepärane töö kogu meeskonnalt. Ühtlasi avaldan tänu kõikidele toetajatele ja fännidele, kes meile sünnipäeval kaasa elasid,” sõnas Saksing. Olgu lisatud, et järgmisel päeval alistas FBK SAC meeskond Tartus EMÜ SK meeskonna 11:8.
SK Tähe esindusmeeskond jätkab Läti esiliigas nelja võidu ja kindla liidrina. Uuesti mängitakse kodusaalis Läti sarjas 2. ja 3. novembril. Eesti meistrivõistlustel näeb aga publik Tähe meeskonda Virtuses mängimas 26. oktoobril.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus