Tähe sai kirja ühe võidu ja ühe kaotuse

Möödunud nädalavahetusel pidas JSK Selver/Tähe saalihokimeeskond kaks kohtumist, kus koduliiga kohtumises tuli alla vanduda Augur/Westland meeskonnale, kuid kodusaalis suudeti võita Läti meistriliiga tabelis esikohal asuvat Lekringsi võistkonda.

Möödunud nädala lõpus kohtus JSK Selver/Tähe esindusmeeskond eelmise hooaja Eesti meistritiitli võitnud Augur/Westland meeskonnaga. Kuna paljud Tähe põhimängijad on praegugi vigastustega hädas, anti rohkem mänguaega varumängijatele. Mängu alustati hästi. Esimene kolmandik möödus üsna tasavägiselt, Tähe jõudis visata kaks ning Auguri mehed kolm väravat. Mängu teisel kolmandikul ei suutnud Tähe mängijad väravani jõuda, see-eest sahistasid Auguri mängumehed Tähe väravavõrku kolm palli. Puhkama mindi Auguri 6:2 eduseisult.

Lätlaste vastu mõned põhitegijad

Viimasel kolmandikul lagunes Tähe kaitse täielikult. Jõgeva mängumehed suutsid mängu viimase kahekümne minuti jooksul visata kaks väravat, kuid samal ajal vastasid Auguri mängijad seitsme väravaga. Mängu lõppskooriks jäi 4:13 ning Jõgeva Tähe pidi leppima Eesti meistriliigas järjekordse kaotusega. Hoolimata sellest, et Tähe väravasse visati kuraditosin palli, oli Jõgeva meestest väljaku parim noor väravavaht Gerno Rebane.

Läti liiga mängus Lekringsi vastu olid Tähe mängijad hästi häälestunud. Selles kohtumises said kaasa teha juba ka mõned põhimehed, nende hulgas Ilmar Niitov, Valery Maslov, Pavel Semenov ja Raul Kivi. Kohtumise avakolmandik jäi väravatevaeseks, vastastikune surumine ja pingete hoidmine andis esimesele vaheajale minnes tabloole seisu 1:1. Teisel kolmandikul hakkasid Tähe mängijad võimu näitama, skoor pärast teist kolmandikku oli 5:3.

Mängu resultatiivsem Raul Kivi

Mängu viimasel kolmandikul näitasid lätlased, mis puust nad tehtud on, ning kohtumise lõpuvile kõlades oli tablool seisuks 7:7. Lisaaeg väravaid ei andnud ning võitja tuli välja selgitada karistusvisetega. Bullitid suutsid Tähe meestest realiseerida Raul Kivi, Ilmar Niitov ja Valery Maslov. Mängu resultatiivseimaks tunnistati Raul Kivi.

Jõgeva saalihokimeeskond on hooaja alguses Eesti meistriliigas omajagu kohtumisi kaotanud, kuid klubi treener Marko Saksing on praegu veel optimistlik ning selgitas, et endiselt on eesmärk finaalipääs Eesti Meistriliigas. Lätis loodetakse põhiturniiril pääseda esimese nelja hulka, et saada play-off-ides esimene ring vabaks.

“Peame oma põhimängijaid hoidma, et nad kevadel terved oleksid,” selgitas Saksing. Juba praegu on muidu Soomes tööpostil olevad Tähe mängijad kodumeeskonnal jõudumööda abis käinud. Kahes viimases kohtumises lõi kaasa Raul Kivi ning ühel kohtumisel on platsil viibinud ka Nikolai Roop. Tähele on appi tulnud ka Vladimir Nurmi, kes mängis Jõgeva meeskonna rivistuses 2008. ja 2009. aastal.