Tähe on võitnud Läti liigas viis kohtumist järjest

Möödunud nädalal pidas JSK Selver/Tähe esindusmeeskond kolme Läti meistriliiga kohtumist, kus lõunanaabritel tuli tunnistada Jõgeva meeskonna paremust. Selle tulemusega on Tähe olnud Läti liigas võitmatu viimased viis kohtumist.

Möödunud kolmapäeval mängiti Jõgeval spordihoones Virtus Rubene meeskonnaga. Mängu alustas Jõgeva meeskond hästi,  esimesel kolmandikul mindi juhtima 3:1. Teine kolmandik lõppes Tähe eduseisuga 4:3. Mängu viimane kolmandik oli eriti väravaterohke ning mängu lõppskooriks jäi 7:7. Kohtumise lisaajal ei suutnud kumbki palli vastase väravavõrku suruda ning mängu võitja selgus karistusvisetega. JSK Selver/Tähe väravavaht Rainer Kalde oli oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus ära kõik vastaste sooritatud karistusvisked. Tähe meestest realiseerisid bullitid Nikolai Roop, Pavel Semenov ja Ilmar Niitov.

Nädala lõpus kohtus Tähe esindusmeeskond võõrsil FK Bauska meeskonnaga. Sarnaselt kolmapäevasele mängule, ei lasknud Tähe mehed lätlastel võimu võtta ning viisid Jõgeva meeskonna esimesel kolmandikul 4:2 juhtima. Teine kolmandik lõppes samuti Tähe eduseisuga, tablool olid numbrid 7:4. Viimane kolmandik möödus veidi väravatevaesemalt ning Bauska mängijad suutsid visata ühe värava Tähe meestest rohkem, kuid kohtumine lõppes siiski JSK Selver/Tähe 8:6 eduseisuga.

Möödunud nädala lõpus võeti koduhallis vastu veel Talsi/Triobet meeskond. Sel korral jäädi avakolmandikul lätlastele 2:3 alla. Pärast teist kolmandikku oli seis 4:4. Mängu viimasel kolmandikul suutsid Tähe mängijad siiski Talsi meeskonna alistada ning mängu lõppskooriks jäi 6:5. Klubi treeneri Marko Saksingu sõnul on  Tähe viimasel kahel mängul saanud alustada kolme viisikuga. Suurt rolli on mänginud Nikolai Roop, kes on üle pika aja saanud oma klubile toeks olla. Head tööd on teinud ka sellest hooajast jälle Tähe rivistuses mängiv Vladimir Nurmi.

“Eks tugevates mängudes peab õnne olema, aga tundub, et oleme ise saanud tugevamaks, sest esimesed kolm hooaega kaotasime praktiliselt kõik pingelised mängud,” meenutas Saksing. Ülemöödunud nädalal suutis Tähe meeskond võita ka Lekringsi meeskonda. See oli Lekringsi meestele esimene kaotus käesoleval hooajal.