Tähe noored alustasid võidukalt

Saalihoki Eesti meistrivõistlustel olid Jõgeva SK Tähe meeskonnad möödunud nädalalõpul võidukad. U16 meeskond alustas noorte meistrivõistlusi 5:2 võiduga Sparta Team Automaailma üle ja esindusmeeskond võitis PAF Saalihokiliigas 7:2 Tahmaküla esindust.

Jõgeva SK Tähe/Olivia 04 noortemeeskond alustas Eesti U16 meistrivõistlusi kodusaalis reedel, kui vastaseks oli üks põhikonkurente Sparta Team Automaailm. Jõgeva noored alustasid resultatiivselt. Kiirelt avati skoor ning esimene kolmandikaeg võideti koguni 5:0. Kaks väravat tegi Rasmus Randoja, korra skoorisid Rauno Pärtel, Margus Rosin ja Rome Andro Moora.

Seejärel mäng rahunes ja treener Marko Saksingu hoolealused võtsid hoo maha. Teisel kolmandikul olid paremad juba endise jõgevalase, treener Argo Kungla juhtimisel mänginud külalised, kes viskasid kaks vastuseta väravat.

Jõgeva eduseis oli siiski turvaline ja seda hoiti ka lõpuni. Viimasel kolmandikul enam väravaid ei visatud ja nii võitis Tähe järelkasvumeeskond lõpuvileks 5:2.

Noorte hea areng

„Pärast esimest kolmandikku võtsime hoogu tõesti veidi maha, sest mäng oli tehtud,” tunnistas meeskonna treener Marko Saksing.

„Vastase näol oli tegemist meie ühe põhilise konkurendiga. Seda enam võime kindlast võidust rõõmu tunda.”
Saksingu sõnul on poisid saanud viimase aasta jooksul juurde head mängupraktikat ka meestega mängides ning sealt saadud oskused ja kogemused näitavad ilmekalt, millise sammu poisid on aastaga oma sportlikus arengus edasi astunud.

„Esindusmeeskond vajab lähiaastatel tugevat täiendust ning praegused U16 mängivad poisid suudavad seda lähiaastatel ka pakkuda,” sõnas Saksing lootusrikkalt.

Järelkasvumeeskond koos mõne täiendusega teeb kaasa ka PAF teise liiga turniiril, kus on saavutatud kaks suureskoorilist võitu lähimate konkurentide üle.

„Märkimisväärne on just see, et alistatud said need meeskonnad, kes eelmisel aastal mängisid teises liigas Jõgevaga võrdselt. Seegi näitab meie noormängijate uut kvaliteeti,” lausus Saksing lõpetuseks.

Tähe võitis kaotusseisust

Tähe/Olivia esindusmeeskond võttis pühapäeval meistrivõistluste põhiturniiri kohtumises Virtuses vastu Tahmaküla meeskonna. Kuigi vastane polnud just soosikute killast, kujunes mängu esimene pool Tähele ootamatult raskeks.

Juba 15 sekundiga jäädi 0:1 kaotusseisu. Sellise tulemusega kaotati ka avakolmandik. Teise kolmandiku algul saavutasid külalised juba oma teise värava ja juhtisid 2:0.

„Võib öelda, et see oli mõnes mõttes tööõnnetus, sest vastaste väravad tulid juhuslikest olukordadest. Samas ei suutnud meie omi võimalusi ära kasutada,” rääkis esindusmeeskonna juhendaja Saksing.

Alles siis hakkas laabuma ka Tähe mäng. Andreas Õuna väravatest jõuti 2:2 viigini ja enne vaheajale minekut viis Romeo Andro Moora värav Jõgeva esmakordselt 3:2 juhtima.

Viimasel kolmandikul domineeris täielikult Tähe meeskond. Kaks väravat tegi nii meeskonna kapten Mathias Einamann kui ka Alex Guske ja nii kujunesid lõpuvileks Tähe võidunumbrid 7:2.

Tahmaküla meeskonda hindas Saksing siiski võrdlemisi tugevaks, sest seal mängib mitmeid endisi Sparta mängijaid, samuti Eesti ekskoondislasi.

„Alahinnata neid ei saa, igati tugev võistkond.”

Nii on Tähe esindusmeeskond sammunud sel hooajal võidult võidule, seda nii Eesti kui ka Läti liigas.

„Seni on läinud tõesti jube hästi. Läti liigas saime kaks võitu ka liiga tugevamate üle, mis ei tulnud kergelt. Nüüd on peaasi, et meeskond suudaks selles koosseisus jätkata, et vigastused ei ohustaks. Sest viimases mängus sai Andreas Õun sõrmetrauma,” selgitas Saksing.

Naiste esiliigas jätkas oma mängudega SK Mustvee. Rapla Kaitseliidust saadi jagu 3:2, kuid Kuusalule kaotati 2:5. Senisest kolmest mängust on seega võidetud üks.