Tähe naiskonnale neljas koht

Maikuu algul Tallinnas Õismäe sportmängude hallis peetud rahvusvahelisel saalihokiturniiril Tallinn Open 2015 sai Jõgeva SK Tähe naiskond neljanda koha. Alagrupiturniiri avamängus juhtisid jõgevalased Peterburi naiskonna Angry Pigs vastu kahe kolmandiku järel 3:2, kuid pidid lõpuks venelannade 4:3 paremust tunnistama. Napp kaotus tuli vastu võtta ka teises alagrupimängus, kus EMÜ SK võitis Tähe naiskonda 3:2.

Veerandfinaalmäng Soome naiskonna TPS N2 Annelit vastu oli kahe kolmandiku järel 3:3 viigis, viimasel perioodil õnnestus aga Jõgeva naiskonnal võiduvärav visata ja 4:3 võit viis nad poolfinaali, kus taas oli vastaseks kahel viimasel hooajal Eesti meistriks tulnud EMÜ SK naiskond. Avakolmandiku järel oli Tähe küll 1:0 eduseisus, kuid seejärel läksid tartlannad oma teed ning võitsid lõpuks 6:2. Teises poolfinaalis alistas Sparta Spordiselts Angry Pigs’i 4:1.

Finaalmängus olid seega vastamisi kaks Eesti paremat naiskonda. Kui tänavustes Eesti meistriliiga mängudes võitis EMÜ üheksast omavahelisest kohtumisest kaheksa, siis Tallinn Open’i finaalis saavutas pingelise mängu järel 3:2 võidu Sparta.

Pronksikohtumises Tähel venelannadelt revanši võtta ei õnnestunud, Peterburi naiskond võitis tulemusega 2:0. Viienda koha sai turniiril TPS N2 Annelit, kes alistas otsustavas mängus Venemaa naiskonna UTD Pigs 7:2.