Tähe naiskond kaotas pronksikohtumise

Laupäeval peeti Kiili spordihoones Eesti naiste saalihoki meistrivõistluste pronksimäng, kus vastamisi olid SK Saku Fortuna ja Jõgeva SK Tähe. Veel 15 minutit enne kohtumise lõppu eduseisus olnud Tähe naiskond kaotas 2:4 ning lõpetas meistrivõistlused nagu mullugi neljanda kohaga.

Põhiturniiril peetud kolmest omavahelisest mängust võitsid jõgevalased kaks esimest: 10. novembril oli Tähe Fortunast võõrsil parem 5:4 ning 11. jaanuaril võideti kodus tulemusega 8:6. 8. veebruaril Virtuse spordihoones peetud kolmanda vastasseisu võitis aga Fortuna 7:6. Poolfinaalis kaotas Jõgeva Tähe Sparta Spordiseltsile 0:3 (5:6, 3:4 LA, 3:6), Saku Fortuna jäi aga 1:3 (3:8, 0:5, 5:4, 4:7) alla Eesti Maaülikooli SK-le.

Tähe naiskond mängis vähemuses

Pronksimängus avati skoor alles teisel kolmandikul. Mängu 21. minutil viis Marika Dodjak Tähe 1:0 juhtima ning kaks minutit hiljem suurendas Anu Tammiku jõgevalaste eduseisu juba kaheväravaliseks. Viimase värava eest sai seejuures söödupunkti kirja Tähe väravavaht Sigrid Saaremäe. Kolmandiku lõpu eel õnnestus Sakul üks värav siiski tagasi mängida. 29. minutil määrati Kadi Korkmannile vastasmängija takistamise eest kaheminutiline karistus, Fortuna kasutas tekkinud arvulise ülekaalu ära vaid 29 sekundiga ning Helen Ojala värava järel mindi vaheajale Tähe 2:1 eduseisul.

Ka otsustaval perioodil said määravaks hetked, mil Tähe naiskond mängis vähemuses. Kolmandat kolmandikku oli mängitud neli minutit, kui Kadi Korkmann taas kaheks minutiks mängust eemaldati, seekord märkasid kohtunikud reeglitevastast kepilööki. Ning taas suutsid Fortuna naised arvulise ülekaalu enda kasuks pöörata – Berit Oll viigistas Kristi Rickbergi söödust 46. minutil mänguseisu. Vähem kui minut pärast Saku teist väravat jäi Tähe taas nelja väljakumängijaga, kepilöögi tõttu eemaldati seekord Anu Tammiku.

Kuigi Jõgeva suutis seekord vähemuses mängides oma värava puutumatuna hoida, võttis pidev kaitses tegutsemine (otsustaval perioodil Sigrid Saaremäelt 10 ning Saku väravavahilt Teele Deklault vaid neli tõrjet) naiskonnalt siiski nii palju energiat, et kohe pärast karistusaja lõppu viskasid Fortuna mängijad värava ning läksid esmakordselt mängu juhtima. Saku kolmanda värava autoriks oli 50. minutil Kristel Kopel, söödu andis Maria Liiva.

Üritati lõpuminutiteni

Fortuna üheväravaline eduseis püsis kuni kohtumise viimase minutini ning kuigi Tähe üritas lõpuni, ei toonud edu ka väravavahi asendamine kuuenda väljakumängijaga. Hoopis Kristi Rickberg toimetas palli 39 sekundit enne lõpusireeni Tähe tühja väravasse ning tõi mullusele meistrile 4:2 võidu ja pronksmedalid. Kohtumise parimateks nimetati Maria Liiva ja Sigrid Saaremäe.

Treener Marko Saksingu juhendatavat Jõgeva SK Tähe naiskonda esindasid lõppenud hooajal väravavahid Andrea Randmaa ja Sigrid Saaremäe ning mängijad Kerttu Klaarman, Anu Tammiku, Kadi Korkmann, Riin Buddell, Karoliina Virkus, Kädi Sirel, Marika Dodjak, Kirsi Vaarmets, Jane Suvvi, Teele Randoja, Rimante Valancauskaite, Hanna-Riin Guske, Aileli Masing, Marleen Kalavus, Eleri Narits, Eneli Vadi, Kadi Saluste ja Triinu Saluste.

Eesti meistriks tuli esmakordselt Eesti Maaülikooli SK naiskond, kes finaalseerias alistas 3:1 (4:2, 1:3, 3:2, 7:2) põhiturniiri võitnud Sparta Spordiseltsi.