Tähe mehed võitsid ja naised kaotasid

Möödunud nädalavahetusel kodus peetud mängudel võitis Tähe esindusmeeskond nii Läti klubi FK Bauskat kui ka Eesti meistriliiga klubi SK Saku Fortunat, kuid naiskond võttis vastu selle hooaja seitsmenda kaotuse.

Laupäeval mängiti kodusaalis Läti klubi FK Bauska vastu ning mäng kujunes Tähe meeskonna jaoks isegi pisut keeruliseks. Esimesel kolmandikul jäid tõsises heitluses 1:0 peale lätlased, kuid teisel kolmandikul võttis kodumeeskond end käsile ning viskas seisu 3:1 enda kasuks. Viimane kolmandik küll kaotati 2:3, kuid mängu lõppresultaadiks jäi siiski 5:4 ning mängu oli võitnud JSK Tähe, kohtumise parimaks tunnistati Valery Maslov. Pärast seda mängu tõusis JSK Tähe Läti liigatabelis kuuendale kohale. Siiski tagas kohatõusu neile löödud väravate arvestus, sest seitsmendal kohal asetseval Pargauja klubil on Tähega võrdselt 18 punkti.

Pühapäeval mängisid Virtuse spordihoones JSK Tähe ning möödunud aastal Eesti Meistrivõistlustel pronksi võitnud SK Saku Fortuna. Esimese kolmandiku võitis kodumeeskond 2:1 ning järgmised kaks juba ülivõimsalt 5:1 ja 4:1, mäng lõppes tulemusega 11:3 Tähe meeskonna kasuks. „Selles mängus tuli kohe vahe sisse teise kolmandiku alguses kui mängisime edasi kahe viisikuga,” kommenteeris pühapäevast kohtumist treener Marko Saksing ning kiitis selles kohtumises hea mängu eest Tanel Soidlat ning Lauri Hõimu.

Pärast üheksat koduliiga kohtumist asub JSK Tähe Eesti Meistrivõistluste tabelis 27 punktiga teisel kohal. Esikohta hoiab 30 punktiga 11 kohtumist pidanud Augur. Sel nädalavahetusel mängib Tähe meeskond Tallinnas. Laupäeval kohtutakse Eesti Meistriliiga raames Auguriga ning pühapäeval Kaleviga.

JSK Tähe naiskond pidas möödunud nädalavahetusel selle hooaja seitsmenda kohtumise, kus kaotati SK Saku Fortunale 5:0. Kaotusele vaatamata andis treeneri sõnul platsil endast parima Jane Suvvi. Sel hooajal pole Tähe naiskond suutnud võita ühtegi kohtumist.  Treener Saksingu sõnul annab tunda kahe mängija lahkumine Tartu meeskonna ridadesse ning see, et enamik mängijaid töötab või õpib Jõgevalt eemal. „Üks naiskonna mängija läks Soome õppima ja üks läks tööle Kreekasse. Treeninguid ei ole võimalik koos teha,“ sõnas Saksing. Möödunud nädalavahetusel oli kohal vaid 8 mängijat. Naiskonnal on veel mängida kolm mängu ning play-offi saada pole neil enam võimalik.