Tähe mängijaid kiusavad vigastused ja tööpuudus Eestis

JSK Selver/Tähe esindusmeeskonna hooaeg on alanud vastuoluliselt, võidetud kohtumisi Eesti ja Läti meistriliigas varjutavad mängijate vigastused ning ka mängumeeste eemal olemine, sest käiakse Soomes tööl.

JSK Selver/Tähe esindusmeeskond on käesoleva saalihokihooaja alguses andnud endast isegi rohkem, kui praegustes tingimustes neilt loota võiks. Seitsmest Läti meistriliiga kohtumisest on võidetud viis ja esimene Eesti meistriliiga kohtumine suudeti koduhallis samuti võita. Siiski on esindusmeeskonna rivi kohtumistel üsna hõre ning pea igal võistlusnädalavahetusel on mõni Tähe mängijatest viga saanud. Ees ootavad kohtumised võivad Jõgeva saalihokimeeskonna jaoks kujuneda seetõttu üsna raskeks.

Juba septembri algul mainis SK Tähe treener Marko Saksing, et sel hooajal läheb neil mängimine keeruliseks, sest nii mõnigi esindusmeeskonna mängija on siinse tööpuuduse pärast läinud Soome leiba teenima ja ei saa enamikel kohtumistel oma panust anda.

“Eesti elu on kahjuks momendil selline, et siin kõigile tööd ei jätku, Jõgevast rääkimata,” nentis Saksing.  Seepärast on Tähe esindusmeeskonna mängijaterivi hooaja algul üsnagi hõre. Marko Saksing avaldas siiski lootust, et ehk tulevad Soomes raha teenivad mehed talveks Eestisse tagasi ja saavad ka  mängudel osaleda.

Võit vigastuste kiuste

Teine suur komistuskivi Tähe esindusmeeskonna jaoks on mängijate vigastused. Läti meistriliiga selle hooaja teises kohtumises said viga Ilmar Niitov ja Lauri Hõim. Rivist oli väljas ka Alari Pagi. Meeskonna endine kapten Lauri Hõim sai ennast mänguvormi juba järgmisteks Läti liiga kohtumisteks. Siiski tabas vigastus Latgranula/Ligatne meeskonna vastu mängides Hannes Pagi. Praeguseni pole vennad Pagid saanud vigastuste tõttu kohtumistes kaasa lüüa. Treener Marko Saksing andis lootust, et Hannes saab osaleda juba sel nädalavahetusel, kuid Alari peab veel veidi taastuma.

Möödunud nädalavahetusel peeti võõrsil kaks Läti meistriliiga kohtumist. Laupäeval oldi vastamisi Kurši meeskonnaga. Mängu esimene kolmandik möödus väravatevaeselt, kuid siiski mindi puhkama JSK Selver/Tähe 2:0 eduseisult. Teine kolmandik möödus äärmiselt tasavägiselt ja mängu viimast kolmandikku alustati Tähe 5:3 eduseisuga. Viimase kolmandiku Tähe meeskond küll kaotas, kuid mäng võideti  8:7. Võidurõõmu varjutas siiski Valery Maslovi reielihasevigastus. Sellest hoolimata oli ta mängu üks resultatiivsemaid, kogudes kolm resultatiivsuspunkti.

Rivist väljas ka meeskonna treener

Pühapäeval kohtuti võõrsil Talsi/Triobet meeskonnaga. Eelmisel päeval vigastada saanud Maslov ei saanud kaasa teha. Ka seekord alustati mängu hoogsalt, avakolmandikul läks Tähe kohtumist juhtima 3:1. Mängu kahel viimasel kolmandikul suutis Talsi viia mängu viigini ning kohtumist jätkati lisaajal. Selleks ajaks oli Tähe rivis mänguvõimelisi mehi vaid kaheksa. Marko Saksingule tegi haiget selg ning eelmise päeva resultatiivseimal mehel Pavel Semenovil sai õlg viga.

Pärast väikest pausi suutis Semenov siiski mängu jätkata. Kõigist pingutustest hoolimata suutis Talsi lisaajal kohtumise võita. Lõppskooriks jäi 6:5 Talsi kasuks.

Eeloleval nädalavahetusel kohtutakse võõrsil Eesti meistriliiga sarjas Ääsmäe meeskonnaga. Kuna viimased kohtumised lõppesid Tähele üsna suurte kadudega, siis võib pühapäevane mäng kujuneda Jõgeva meeskonnale keeruliseks. Siiski avaldas Saksing lootust, et järgmiseks laupäevaks, mil peetakse Läti meistriliiga kohtumine, on põhikoosseisu vigastada saanud mehed juba mänguvormis.