Tähe mängib ka Läti meistrivõistlustel

Spordiklubi Jõgeva Tähe juhatuse esimees Marko Saksing märkis, et esmakordselt oli esindusmeeskonna osalemine Läti meistrivõistlustel kõneaineks möödunud aastal toimunud turniiril Riia Open.

“Läti Saalihoki Liidu president küsis, kas oleksime nende meistrivõistlustel osalemisest huvitatud ja mis tingimustel seda teha saaksime. Pidades silmas asjaolu, et Läti on saalihokis viies riik maailmas, otsustasime kogemuste saamiseks lõunanaabrite meistrivõistlustel osaleda,? ütles Marko Saksing. ?Nüüd mängib Tähe esindusmeeskond siis 12 võistkonna hulgas, kes pretendeerivad Läti meistri tiitlile. Läti meistrivõistluste mängud toimuvad peaaegu igal nädalavahetusel, rohkesti kohtumisi saab teoks ka Jõgeva Spordikeskuses Virtus, kuhu korra sõidavad mängima kõik meistrivõistlustel osalevad võistkonnad. Kui saame põhiturniiril kaheksa parema hulka, on meil võimalus mängida ka play-off mängudel.”

“Läti võistkondadega mängimiseks on meil piisavalt suured kogemused, sest oleme puutunud nendega kokku paljudel turniiridel ja sõpruskohtumistel. Tunneme enamikku Läti mängijaid juba nägupidigi,” lausus esindusmeeskonna kapten Lauri Hõim.

Esimese Läti meistrivõistluste mängu mängib Tähe esindusmeeskond 15. septembril Riias, kus vastaseks on praegune Läti meister Latvijas Avize.

“Kahtlemata on see vastane väga tugev,” arvas Lauri Hõim. “Et meie bussis jääb vabu kohti, võtame meelsasti kaasa elama ka korrektselt käituvaid ja karsketest eluviisidest lugu pidavaid fänne,? lisas Marko Saksing.

16. septembril mängib Tähe esindusmeeskond aga esimese mängu tänavustel Eesti meistrivõistlustel.

“Senini on meistriliigas mänginud meie esindusmeeskond ja Tähe II. Paraku oli Tähe II tase üsnagi keskpärane ja mitmed mängijad ei suhtunud sportimisse piisavalt tõsiselt. Seetõttu pidasime otstarbekaks nimetatud võistkonna tegevuse lõpetada. Kindlasti oli Tähe II meeskonnas ka arenemisvõimelisi spordimehi, kel potentsiaali saalihokis jätkata. Üks neist, Siim Hõim, hakkab kaasa mängima Tähe esindusmeeskonnas,” ütles Marko Saksing, kes tänavustel meistrivõistlustel ka ise taas Tähe spordiau kaitseb. Eelmisel hooajal mängis ta Läti klubi Rubene koosseisus. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus